V Nosislavi slavnostně otevřeli opravenou silnici

30.06.2015 19:45

    Poslední červnový den se sešli v Nosislavi ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, jihomoravský hejtman Michal Hašek, šéf jihomoravských policistů Leoš Tržil a další významní představitelé. Důvodem bylo slavnostní otevření zrekonstruované silnice II/425, procházející obcí.

    Vzácné hosty přivítal starosta Nosislavi Pavel Fröhlich. Předal květiny a kromě koláčků nabídl i nápoj, který označil jako „starostovici“. Paní ministryně se k tomu postavila nejprve s určitou dávkou nedůvěry, ale ochutnala a dopadlo to dobře.

    Z projevů byl nejvěcnější ten hejtmanův. Nejvyšší jihomoravský představitel konstatoval, že kraj má 3 800 kilometrů silnic, takže když se letos opraví plánovaných 300 kilometrů, tak to nebude ani deset procent. Poděkoval stavebním firmám za dobře odvedenou práci a obyvatelům Nosislavi, že ty čtyři měsíce oprav nervově vydrželi. Neodpustil si ale poznámku k policii. „Jen během mého projevu za mnou projela celá řada kamionů, které sem mají zakázaný vjezd,“ upozornil. Naznačil, že dopravci v rámci šetření nevyužívají souběžnou dálnici a policie k tomu jen přihlíží a nezasahuje. Přítomný nejvyšší jihomoravský policista na to nijak nereagoval. Možná proto, že měl hejtman pravdu.

    Stavba měla stanovený termín dokončení 30. 6. 2015, ale stavbaři práci stihli dřív a silnice je v provozu již od poloviny června. Slavnostní otevření tak bylo jen symbolické a policie kvůli natažení a přestřižení pásky musela na chvíli zastavit provoz.  (jis)

 


Foto: Jiří Smutný