První výstava v brněnské Vile Löw-Beer

27.05.2015 14:50

    V úterý 26. května 2015 byl pro veřejnost slavnostně otevřen areál Vily Löw-Beer za účasti nejvyšších představitelů Jihomoravského kraje a dalších vzácných hostů, kteří si již nyní prohlédli zahradu a budovu bývalé Celnice s výstavou Brněnské stopy rodiny Löw-Beerů.

    V závěru roku 2014 byla dokončena památková obnova brněnské secesní Vily Löw-Beer, která se tak stala nejmladší pobočkou Muzea Brněnska. Současně s vilou byla rekonstruována také Celnice a upravena zahrada. Obnova Celnice stála okolo 11,5 mil. Kč. V jejím patře je nově k dispozici výstavní prostor, ve kterém se budou konat nejen krátkodobé tematické výstavy, ale také doprovodné programy, jako přednášky a workshopy. V přízemí Celnice je umístěna kavárna Lev a medvěd se širokou nabídkou teplých a studených nápojů, ale i občerstvení studené kuchyně.

    Obnovená zahrada představuje vítanou klidovou zónu určenou k rekreaci a relaxaci jen několik minut od centra Brna. V zahradě vily se bude v sobotu 30. května 2015 od 10 do 17 hodin konat dětský den, v rámci projektu Brno – město uprostřed Evropy 2015.

Text a foto: Petr Michl