První máj okoření nejlepší revival Karla Gotta

28.04.2014 13:40

    Jednou z nejlepších dnešních revivalových kapel je bezesporu Karel Gott Revival Morava. Ve čtvrtek 1. května 2014 se muzikanti objeví i na kroměřížském zámku. Bude to v rámci akce Svatba jako v pohádce. Hlas Karla Gotta v novém vydání při vystoupeních této skupiny vytvoří šestadvacetiletý Josef Bouda.

    Před pěti lety vznikla jako pocta zpěváku Gottovi hudební formace Karel Gott Revival Morava. U jejího vzniku stáli Radek Verner a Josef Bouda. Nyní vystupuje v ČR, Polsku či na Slovensku. "Karel Gott není jen hudba nebo jeden ze symbolů naší země; je to životní postoj a styl," řekl Bouda, který od dětství patří mezi skalní fanoušky krále české popové hudby. Domovem kapely jsou moravské Bučovice. Díky moravskému patriotismu hudebníků a také pro odlišení se od imitátorů Gotta, se v názvu revivalu objevilo slovo Morava. Ta cestuje s hudebníky po stovkách koncertních vystoupení. Právem je formace označována za nejlepší revival Karla Gotta.

    "Měl jsem možnost se s Karlem Gottem potkat několikrát, také kolegové a rodina. Velkorysost, profesionalita a neskutečný vztah k fanouškům jsou vlastnosti, které neodmyslitelně patří k týmu Karla Gotta. On sám je nezpochybnitelný fenomén. Je to lidský, charismatický dříč. Působí jako “energetická bomba.“ Jeho výraz, vtip a gentlemanství z něj po právu dělá zmiňovaného krále popové hudby. Jsem hrdý, že žiji v éře tohoto pěvce a vděčný, že mohu být jeho fanouškem," popsal svůj vztah ke Gottovi Bouda.

    K prvomájovým Svatebním dům v kroměřížském zámku Bouda prozradil: "Svatební dny patří k těm nejkrásnějším. Nevěsta se ženichem by tento den měli být celým okolím hýčkáni a oslavováni. Dávají najevo – ne sobě, to už musí být podstatně dříve, ale okolí, rodině, přátelům, že chtějí jít životem jedině spolu a nejlépe navždy. Jako kapela jsme prošli řadou Svatebních dnů. Vždy jsme se svateb účastnili s pocitem velké odpovědnosti. Je to den plný emocí, na kterém se jako hudebníci výrazně podílíme, a to nejen prvním manželským tancem. V řadě případů skvělé vztahy s lidmi, které jsme viděli mnohdy poprvé v životě, jsou pro nás krásným vysvědčením, že jsme jako svatební kapela svojí úlohu splnili. Prvního května  ve svátek lásky  je to obzvláště emotivní."  (vž)

 


Kapela Karel Gott Revival Morava hraje i na Slovensku a v Polsku...

Foto: archiv J. Boudy