Byl zahájen předprodej vstupenek na Brněnskou muzejní noc

Program k 70. výročí invaze v Normandii

05.05.2014 10:25

    Moravské zemské muzeum i v letošním roce otevře v Brněnské muzejní noci všechny své brněnské objekty (Dietrichsteinský palác, Biskupský dvůr, Palác šlechtičen, Pavilon Anthopos, Památník Leoše Janáčka). Od 1. května 2014 jsou na všech pokladnách MZM v prodeji vstupenky na program BMN, a to v jednotné ceně 20,- Kč (vstupenka platí do všech objektů MZM). Protože MZM v letošním roce připravilo několik mimořádných akcí hned na zahajovací hodinu, doporučuje se všem zájemcům zakoupit vstupenku (identifikační pásek) právě v předprodeji.

Programové tipy:

    Biskupský dvůrDen D. Program k 70. výročí vylodění spojenců v Normandii. Připravena je simulovaná tanková bitva unikátních velkých modelů (v měřítku 1:6) se zvukovými a pyrotechnickými efekty, dále autentický vojenský tábor 2. světové války s průvodci v dobových uniformách, výstava modelů vojenské techniky a originálních dobových zbraní ze soukromé sbírky. V Dietrichsteinském paláci pak je připravena prezentace modelů lodí, letadel, ponorek a tanků z bitvy o Midway. Po celou dobu bude program doprovázet orchestr Mr. Swing u příležitosti 110. výročí narození Glenna Millera.

    Palác šlechtičensvítící instalace z uranového skla od výtvarníka Rony Plesla. Toto specifické dílo, vystavené výjimečně jenom pro Brněnskou muzejní noc, bude umístěné na schodišti architekta Bohumila Fuchse, vestavěném právě v barokním Paláci šlechtičen. Podstatou instalace světelných objektů je rozzářit světelným uměním významná města a místa České republiky . Rony Plesl je jeden z nejúspěšnějších a nejznámějších českých sklářských výtvarníků a designérů, je známý svým novátorským designem skla, zajímavými kamennými sochami, ale i návrhy interiérů a kresbami.

    Celý program Brněnské muzejní noci v Moravském zemském muzeu najdete ZDE.


Přednáška o grónských mýtech

    Zdeněk Lyčka, bývalý velvyslanec ČR v Dánsku, přednese ve středu 7. května 2014 v 18 hodin v Dietrichsteinském paláci, Zelný trh 8, Brno přednášku na téma Grónské mýty a pověsti. Přednáška je doprovodným programem ke stejnojmenné výstavě ilustrací českého výtvarníka Martina Velíška knihy autora Knuda Rasmussena. Více o výstavě ZDE(ep)