Turistické informační centrum rozšiřuje služby pro návštěvníky Brna

Nový obchůdek se suvenýry a občerstvením

10.07.2014 19:05

    Turistické informační centrum města Brna otevřelo počátkem července novou prodejnu suvenýrů a občerstvení ve zrekonstruovaných prostorách v Radnické ulici č. 6. Obchůdek s upomínkovými předměty nabízí spoustu praktických drobností se symboly Brna – deštníky, tašky, bločky, propisovací tužky, magnetky, pohlednice, vizitky a další suvenýry.

    Pokud jste patriot nebo vás město okouzlilo, můžete zde zakoupit a hrdě nosit trička s brněnskými motivy nebo něco z kolekce Brno ♥ of Europe. Dětem se jistě budou líbit bonbony, omalovánky, puzzle či pastelky. „V klidném a příjemném prostředí vás přivítá vlídná obsluha. Váš komfort navíc doplní i provozovna občerstvení vedle útulného atriového dvorečku Staré radnice,“ říká ředitelka TIC Petra Kačírková. „Prodejna suvenýrů je svým rozsahem jediná v Brně, jak nabídkou zboží, tak provozní dobou, která reflektuje provozní dobu informačního centra pod krokodýlem. Návštěvníci najdou na jednom místě nejen informace, ale i zboží, které není v běžné distribuční síti k dispozici,“ dodává ředitelka TIC.

    Jak jsme se sami přesvědčili, v nabídce jsou i luxusnější předměty, například umělecky ztvárněné vázy, poháry, vitráže, suvenýry s motivy z děl Alfonse Muchy, ale také kvalitní „Vína brněnského podzemí“. Sportovní fandové se mohou vybavit předměty z fan shopu HC Kometa Brno či Automotodromu Brno.

    Nová provozovna občerstvení, tzv. sandwich bar, turistům nabízí možnost odpočinku a povzbuzení pro další objevování krás Brna. Za přijatelné ceny jsou zde k dispozici vegetariánské i klasické bagety, chlebíčky, saláty, nealkoholické nápoje, káva, cukrovinky a nanuky. V klidu můžete posedět na malém dvorečku a ve stínu si odpočinout po únavném putování brněnskými ulicemi. Otevřeno je pouze v letní turistické sezoně, denně kromě pondělí od 9.30 do 18 hodin.

    Služby informačního centra pod krokodýlem, v jehož těsném sousedství se obě prodejny nacházejí, byly oceněny Asociací turistických a informačních center (A.T.I.C.). V celorepublikové klasifikaci, pokud jde o rozsah a kvalitu poskytovaných služeb, bylo centrum zařazeno do nejvyšší kategorie A. Návštěvníci i obyvatelé města se zde dozvídají spoustu rad a informací, od využití průvodcovských a ubytovacích služeb, map, turistických známek s razítkem, předprodeje vstupenek na kulturní akce až po vyhledávání informací o městě Brně a okolí. K dispozici je rovněž Wi-Fi připojení na internet.

    Informační centrum pod krokodýlem je otevřeno celoročně sedm dní v týdnu, v létě do 18 hodin. Další informace najdou turisté na Špilberku. Letos bylo otevřeno také sezonní informační centrum na Brněnské přehradě. Stánek před vstupem na přístaviště je návštěvníkům k dispozici až do konce srpna.  (jbo)