Největší aqualand v ČR otevře v sobotu

24.06.2015 09:05

    V ČR největší a nejmodernější Aqualand Moravia u Pasohlávek na břehu Vodního díla Nové Mlýny otevře v sobotu 27. června novou letní sezonu 2015 opravdu originálně. Hvězdný hudebním festivalem Vinium Fest v plavkách.

    Po slavnostním zahájení v 9 hodin se jím začnou linout známé songy populárních zpěváků a kapel a vůně připravovaných domácích pokrmů. Samotný tradiční hudební festival v netradičním prostředí potrvá od 10.30 do 19 hodin. Je neopakovatelný v jedinečných výhledech přímo z bazénů na horní Mušovskou a střední Věstonickou nádrž vodního díla a na malebné panorama kopců Pálavy s Dívčím hradem na vrcholu a s vinohrady na úbočích  upozornil ředitel aquaparku Petr Pavlacký. Pasohlávky se nacházejí na společném podzemním zdroji léčebné minerální vody jako Lázně Hodonín, Lázně Lednice a dolnorakouský aquaparku v Lávě nad Dyjí (Laa an der Thaya). Navíc vedle Aqulandu Moravia se má stavět nový lázeňský soubor staveb a na sousedním Římském vrchu případně muzeum či skanzen připomínající archeology nalezenou zdejší stanici římské legie, opevněné vůči útokům germánských kmenů na severu. Údajně římští legionáři osázeli kraj pod Pálavou vinicemi, protože dodávky jiskrnného moku ze slunné Itálie, na který měli vojáci vedle žoldu nárok, po nebezpečných cestách vázly a opožďovaly se.

    V den zahájení letošní letní sezony si první návštěvníci vyzkoušejí třeba nové vlnobití. "Přidali jsme také plážové a bouřkové vlny, což ocení děti i dospělí, kteří mají rádi zdravý adrenalin," lákal Pavlacký. A to s tím, že o festivalovém dni budou v pasohláveckém aqualandu vedle dobrého jídla a pití soutěže, animační programy a cvičení pro děti a dospělé. Při plavání ve dvanácti bazénech (z nichž některé využívají vodu z místního geotermálního vrtu) a při pobytu ve slunečních a římských lázních či při jízdě na dvaceti toboganech a skluzavkách (včetně na třímístném raftu) o celkové délce 1,7 kilometru budou poslouchat kapely, sledovat představení brazilského bojového umění nebo se tam potkají s finalistkami České Miss 2015.  (vž)

 

Foto: Aqualand Moravia