Jubilejní benefiční koncert Roberta Jíchy a jeho hostů

Krtek je vděčný za každou pomoc

17.11.2017 22:05

    Sešel se rok s rokem, blíží se Vánoce, čas dárků a nejrůznějších překvapení. Myslíme na své blízké, jsme na sebe hodní, snažíme se pomáhat hlavně těm, kteří příliš důvodů k radosti nemají. Třeba proto, že jsou nemocní…

    Práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno podporuje už téměř dvacet let Nadační fond dětské onkologie Krtek. Stal se její neoddělitelnou součástí.

 

"Naší hlavní prioritou je zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky. Zajišťujeme dovybavení pracovišť Kliniky dětské onkologie, přispíváme na výzkum, vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu. Průběžně, podle aktuálních potřeb, vytváříme projekty zaměřené na cílenou pomoc jednotlivým hospitalizovaným dětem i dětem, které již aktivní léčbu ukončily a vyrovnávají se s jejími následky."

(www.krtek-nf.cz)

 

    Lékaři a zdravotní sestry se snaží nemocným dětem pobyt na klinice co nejvíce zpříjemnit. Nadační fond jim v tom výrazně pomáhá. Malé pacienty navštěvují umělci, sportovci a další známé osobnosti. Po ukončené onkologické léčbě jezdí děti na letní a zimní tábory, oddechové či relaxační rodinné víkendy nebo navštěvují brněnskou zoo. Pomocnou ruku nabízí i Fond splněných přání. Sociální koordinátorka nadačního fondu pomáhá rodičům malých pacientů řešit sociální problematiku, svolává různá setkání, informuje o připravovaných akcích, vše ochotně a trpělivě vysvětluje. Rodiče a jejich děti mohou využít rovněž ubytovnu v těsném sousedství nemocnice, náklady hradí nadační fond.

    S nadací Krtek je neodmyslitelně spjata ještě jedna bohulibá akce – benefiční koncert herce a zpěváka Městského divadla Brno Roberta Jíchy a jeho hostů. Letos přijali pozvání Jitka Čvančarová, Radka Coufalová, Kristýna Daňhelová, Aleš Slanina a mladý začínající zpěvák Miloš Fiala. O klavírní doprovod se postará Šárka Králová, na violoncello zahraje Tereza Fadrná. Odpolední i večerní koncert se uskuteční v neděli 26. listopadu 2017 v Kulturním centru Semilasso. Záštitu převzal brněnský primátor Petr Vokřál.

    „S nadačním fondem dětské onkologie spolupracujeme už desátý rok,“ říká Robert Jícha. „Za tu dobu se nám podařilo věnovat Krtkovi téměř 2,7 milionu korun. Moc bych si přál, abychom to letos dotáhli na tři miliony. Každý rok se zajímám o to, kam peníze půjdou, na co jsou určeny. Výtěžek z letošního koncertu bude věnován na podporu výroby speciální protinádorové vakcíny pro onkologicky nemocné děti. Návštěvníkům našich koncertů i dalším dárcům patří obrovský dík.“

    Pokud na benefiční koncert nemůžete přijít (vstupenky už jsou beztak vyprodané), a přesto byste rádi pomohli, pošlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS KRTEK 30, DMS KRTEK 60 nebo DMS KRTEK 90 na telefonní číslo 87 777. Záleží na vás, jakou částkou chcete přispět. Nebo si kupte za 200 korun krtčí „oboustranný“ kalendář pro rok 2018. Sobě uděláte radost a jiným pomůžete. Více než 80 procent dětí se zhoubnými nádory má šanci na vyléčení. Pomozte jim, každá koruna je vítaná.  (jbo)