I letos bude promítat letní kino na Riviéře

19.06.2014 16:45

    Do letního kina RWE na brněnské Riviéře loni zavítalo 7 632 diváků. Ve srovnání s podobnými zařízeními je to nejvyšší návštěvnost v České republice. Není proto divu, že Turistické informační centrum města Brna – v součinnosti s firmami RWE, Starez-Sport a dopravním podnikem – bude na Riviéře promítat i letos.

    Návštěvníci se mohou těšit na oblíbené zahraniční i domácí filmy. Provoz kina bude zahájen v pátek 27. června 2014 projekcí oscarového snímku Velká nádhera režiséra Paola Sorrentina. Projekce pak budou pokračovat ještě 64 dní, až do konce prázdnin. Dramaturgický plán je odpočinkový, s poměrem 50 % zahraničních titulů a 50 % z tvorby české kinematografie. Namátkou lze jmenovat remasterovanou verzi Pulp Fiction: Historky z podsvětí, dvoudílný snímek Nymfomanka Larse von Triera či citlivou indickou romanci Cizí oběd. Zkrátka nepřijdou ani příznivci domácí kinematografie, pro něž jsou připraveny oblíbené starší filmy (Kouř, Balada pro banditu, Kdo chce zabít Jessii?) i některé novější tituly (Rozkoš, Kandidát, Trabantem kolem světa).

    Loni bylo letní kino umístěno na okraji Riviéry, letos se přesouvá do atraktivní bazénové části vedle budovy s občerstvením. Diváci si vychutnají perfektní obraz na nafukovacím exteriérovém plátně Airscreen. K dispozici je 300 míst k sezení. Pro větší divácký komfort si lze přinést vlastní deku a posadit se na přilehlé travnaté ploše. Do areálu však není povolen vstup se zvířaty. Návštěvníci mohou využít odstavných parkovacích ploch u přilehlých bran brněnského výstaviště nebo nočních autobusů Dopravního podniku města Brna. Rozjezdové spoje budou aktuálně posíleny s ohledem na diváckou účast na jednotlivých představeních.

    Firma RWE podporuje českou kinematografii už desátou sezonu. Přispívá nejen na provoz letních kin, ale sponzoruje i celovečerní filmy, mladé filmaře a nejrůznější festivaly.

    RWE letní kino na Riviéře bude promítat každý den až do konce prázdnin, kromě případné nepřízně počasí. Představení v červnu a červenci začínají ve 21.30 hodin, v srpnu o půl hodiny dříve. Vstupenky stojí 80 nebo 100 korun, pro ZTP, seniory a mládež do 18 let jsou připraveny slevy. Osoby do 111 centimetrů výšky mají vstup zdarma.  (jbo)

 

Aktuální informace najdete na www.kinonariviere.cz .