Hasiči roku se za týden opět sjedou do Brna

18.11.2017 17:40

    Pouhý týden zbývá do slavnostního vyhlášení výsledků soutěžní ankety Hasiči roku 2017. Finále této tradiční akce (letos se uskutečňuje již po sedmé) bude opět v Brně. Jeho dějištěm bude příští sobotu večer dvorana rektorátu Vysokého učení technického v centru moravské metropole. Cílem ankety je ocenit preventivní a výchovné akce sborů dobrovolných hasičů v obcích a městech i zásahy jednotek SDH.

    Pro nejlepší hasiče roku připravili pořadatelé ze Spolku svatého Floriána spolu s týmem České televize zajímavý program. Nová moderátorská dvojice Tereza Kostková a Marek Eben přivítá patronku soutěže Ilonu Csákovou, Helenu Vondráčkovou i další hosty, ale především finalisty ankety – zástupce 25 sborů dobrovolných hasičů a stejný počet zástupců zásahových jednotek SDH. Jejich aktivity a profesionalitu zásahů divákům přiblíží medailony, které v říjnu připravili organizátoři ankety spolu se štábem ČT. Natáčení se sbory a jednotkami z regionu Jih Moravy se uskutečnilo v požární stanici v Brně-Líšni.

    Finalisty vybrala v polovině září odborná porota, o pořadí na prvních třech místech v pěti regionech republiky pak do konce října rozhodovala veřejnost v internetovém hlasování a prostřednictvím SMS. Hasičské sbory a jednotky na prvních třech místech v každém regionu spolu s titulem Dobrovolní hasiči roku 2017 převezmou také krásné skleněné přilby a hodnotné finanční a věcné odměny. Díky sponzorům ankety mezi vítěze poputuje celkem 1,75 milionu korun a hasičská technika v hodnotě 600 tisíc korun.

    Vyhlášení výsledků a průběh slavnostního večera mohou zájemci sledovat v sobotu 25. listopadu od 18 hodin prostřednictvím internetového vysílání na stránkách www.adhr.cz. Záznam finále odvysílá Česká televize 9. prosince od 17.50 hodin na programu ČT2.  (jh)