3 500 návštěvníků oslavilo Den dětí v brněnské zoo

Finalisté fotosoutěže Objektivem návštěvníka

01.06.2014 18:20

    Letošní Den dětí přišlo do Zoo Brno oslavit 3 500 návštěvníků. Kromě pravidelných komentovaných krmení je čekalo ještě jedno mimořádné u pand červených a program obohatilo také slavnostní vyhlášení výsledků fotografické soutěže Objektivem návštěvníka.

    Zoologická zahrada byla v neděli plná rodin s dětmi, které se mohly zúčastnit zábavné soutěžní stezky s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou a získat tak diplom a drobný dárek. Děti stavěly komíny z kostek, házely kroužky na cíl, malovaly na chodník nebo skákaly v pytli a sbíraly razítka na své soutěžní karty. Nikdo neodcházel s prázdnou a bavili se i rodiče. Ve 14 hodin byl předán adopční certifikát u expozice pand červených – jejich adoptivními rodiči se stala společnost SPP CZ.

    Dalším slavnostním okamžikem bylo vyhlášení výsledků fotosoutěže Objektivem návštěvníka. Za nejkrásnější byl označen snímek rosnice siné, na druhém místě byly objektem fotografie zebry a na třetím kajmánek. Ceny vítězům předali na pódiu u Dětské zoo porotci fotograf Miloš Budík a moderátor Honza Musil. Většina z dvanácti finalistů se dostavila osobně a kromě hodnotných cen je čekalo také vystoupení dvojnásobného mistra světa ve stepu Tobiáše Košira z Taneční a stepařské školy manželů Bartůňkových.

    Dvanáct finálových fotografií si můžete prohlédnout od 3. do 16. června 2014 v brněnské Galerii Vaňkovka.  (mb)

1. místo Michaela Dvořáková – snímek rosnice siné
2. místo Karel Báča – snímek zebry Grévyho
3. místo Tom Halačka – snímek kajmánka trpasličího
4. místo Tomáš Kazda – snímek levharta cejlonského
5.–12. místo bez pořadí: Aleš Berka; Amálie Mrkosová a Robert Kúkol; Dominika Černá; Eva Kolářová; Jakub Kramárik; Jan Poláček; Petr Stejskal.
 

Snímky na 1.–4. místě fotografické soutěže Objektivem návštěvníka: