Dobrovolní hasiči si v Brně rozdělí 1,75 milionu korun

05.05.2016 18:50

    Rekordní částku 1,75 milionu korun si letos v Brně rozdělí dobrovolní hasiči, vítězové šestého ročníku tradiční ankety Dobrovolní hasiči roku 2016. Organizátorům akce ze spolku Svatý Florián se letos díky sponzorům podařilo na odměny získat o půl milionu korun více než loni. Vedle finančních odměn nejlepší hasiči získají také věcné ceny, například vysílačky a další techniku.

    Anketa má dvě kategorie – pro zásahové jednotky a pro hasičské sbory. Zatímco u jednotek budou odborná porota i veřejnost hodnotit profesionalitu a bezchybnost zásahů u požárů, dopravních nehod a jiných událostí, u hasičských sborů ocení zejména jejich preventivní činnost a práci s mládeží. Tradičními patrony ankety jsou Ilona Csáková a Ondřej Vetchý. Záštitu nad akcí převzali i ministři vnitra, financí a zemědělství.

    Pro hodnocení hasičských jednotek a sborů je území České republiky rozděleno do pěti srovnatelných oblastí. Na prvních až třetích místech tak bude celkem oceněno 15 zásahových jednotek a stejný počet hasičských sborů. Přihlašování do ankety začalo ve čtvrtek 5. května a skončí 15. července. Hasiči mohou přihlásit svoje zásahy a akce za období od 1. července 2015 do 30. června 2016. Letos poprvé mohou jednotky a sbory přihlašovat i jejich zřizovatelé a krajské organizace.

    Zásahy jednotek a akce a činnost hasičských sborů nejdříve posoudí odborná porota. Ta v každé z pěti oblastí vybere pět finalistů. O vítězích na prvních až třetích místech pak od 9. září do 23. října rozhodne hlasování veřejnosti. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety a předání odměn a cen se uskuteční 16. listopadu v Brně.  (jh)