Den otevřených dveří na přehradách

10.03.2014 16:45

    Den otevřených dveří pro veřejnost na přehradách Koryčany, Karolinka a Hubenov pořádá s. p. Povodí Moravy při příležitosti Světového dne vody v sobotu 22. března 2014 ve všech lokalitách od 9 hodin.

    Návštěvníkům bude k dispozici průvodce, který zajistí prohlídku a odborný výklad o historii i technických parametrech přehrady. Zájemci mohou nahlédnout i do vnitřních prostor vodních děl.

    Prohlídky začínají vždy v celou hodinu. Na VD Koryčany se uskuteční do 13 hod., přičemž sraz je na parkovišti před bránou areálu. Na VD Karolinka rovněž do 13 hod., sraz je vždy na pravém břehu u koruny hráze. K prohlídce bude od 10 hod. i nedaleká úpravna vody. Na VD Hubenov budou prohlídky se srazem u domku hrázného v 9, 10 a 11 hodin.

    Tisková mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková doplnila, že průvodci podají výklad k jednotlivým zařízením a částem přehrady a zodpoví dotazy. Trasy povedou v běžně nepřístupných místech pro veřejnost. Návštěvníkům doporučila vhodnou obuv s neklouzavou podrážkou do vlhkého prostředí a vzhledem k nízkým teplotám v přístupových štolách i vhodné oblečení. Program může být upraven v souvislosti s aktuálním vývojem počasí a dalšími nepředvídatelnými okolnostmi.  (vž)