Brněnské hejtmanství si zřídilo firemní MŠ

    Firemní mateřskou školu pro 34 dětí zaměstnanců brněnského hejtmanství a více než 240 příspěvkových organizací otevřel včera v budově Jihomoravského kraje v rámci prorodinné politiky hejtman Michal Hašek.

    V nevyužívaných prostorách krajského úřadu vyrostla prakticky přes prázdniny mateřská škola nákladem 5,2 milionu Kč. Aby rodiče dorůstajících děti zaměstnanců Jihomoravského kraje a jeho příspěvkových organizací mohli nastoupit do práce ihned po skončení rodičovské dovolené, když neseženou místo pro svoji ratolest v jiných přeplněných MŠ, o jejich vzdělávání jako v „klasické“ školce se jim tam postará středisko volného času Lužánky.  To ke slaďování rodinného a pracovního života zaměstnanců.

    S nově otevřenou firemní MŠ kraje se seznámili i jihomoravští krajští zastupitelé, kteří by se tam na chvíli rádi vrátili do bezstarostných dětských let. Stejně tak hejtman Hašek se slovy: „kdo si hraje, nezlobí!“ (vž)

 

Hejtman Michal Hašek s předsedou klubu jihomoravských krajských zastupitelů za KSČM Stanislavem Navrkalem při otevření firemní mateřské školy v budově brněnského hejtmanství.

Foto: Václav Žalud