Svět ženy – novinka na jarních veletrzích v Brně

Bohatý program pro malé i velké návštěvníky

21.03.2017 10:15

    Obrázek jako vystřižený z televizního seriálu. Táta si sbalil pruty a odešel chytat ryby. Máma se mezitím doma stará o děti, popřípadě vyráží do nákupního centra či oblíbeného salonu. Trocha zkrášlení nikdy neuškodí. Jak idylické…

    A teď si představte, že nemusíte chodit ani k vodě, ani do módního salonu. Všechno najdete na jednom místě, doslova pod jednou střechou. Ve dnech 23.–26. března 2017 stačí navštívit trojlístek jarních výstav a veletrhů v pavilonech A1, A2 a B brněnského výstaviště. Tátové se budou rozplývat štěstím mezi rybáři a vy – milé paní a slečny – máte šanci nechat se hýčkat a zažít velkou proměnu. O příjemné zážitky nepřijdou ani děti.

Veletrh ProDítě

    Potřebujete nový kočárek, autosedačku, postýlku, oblečení nebo jiné zboží pro děti? V pavilonu B určitě něco zajímavého objevíte. Na kontraktačně-prodejní přehlídku ProDítě se letos přihlásilo 93 firem, výstavní plocha je oproti loňsku o deset procent vyšší. Součástí nabídky předních dodavatelů dětského zboží bude nejen běžný sortiment, ale i novinky, které zatím ještě nedorazily na prodejní pulty. Nebude chybět bezplatné poradenské centrum a připraven je – stejně jako v minulosti – i bohatý doprovodný program plný písniček a soutěží. Na svém místě už jsou kolotoče, skákací hrad a další atrakce pro děti. Medvědí pohádku předvede Soukromé divadlo Zdeňka Ševčíka, přijede škola kouzel Pavla Dolejšky, v pátek si děti užijí legraci s prasátkem Pepou a Tomem, v sobotu s Majdou a Péťou, na nedělní odpoledne přislíbil účast Václav Upír Krejčí.

    Na veletrhu ProDítě bude mít letos premiéru soutěž Těhotná MISS. V sobotním finále se utká 10 žen, které očekávají narození dítěte. Kromě rozhovoru a vědomostního testu je čeká módní přehlídka těhotenského oblečení. Výsledky se dozvíme po 14. hodině.

    Na galerii pavilonu B budou k vidění modely aut, pozemní a vojenské techniky, letadel a vrtulníků. V modelářské dílně si můžete zhotovit vlastní papírové modely. Spoustu užitečných informací se na výstavě dozvědí i úplní začátečníci.

Pro krásné a spokojené ženy

    Letošní novinkou v nabídce jarních veletrhů bude prodejní přehlídka sortimentu pro krásnou a spokojenou ženu v pavilonu B. Účast přislíbilo 22 firem. Návštěvnice mohou počítat se zajímavým doprovodným programem a bezplatným poradenským servisem. Mohou se těšit na kosmetiku, módní tvorbu českých nezávislých tvůrců, poradenství pro zdravou výživu a rozsáhlý sortiment výrobků pro zdravý životní styl. Vyzkoušet si mohou netradiční účesy a kosmetické služby, popřípadě relaxovat při nejrůznějších masážích. Součástí doprovodného programu budou i tipy a triky pro správnou péči o pleť, různé styly líčení, zlepšení výživových návyků a kondice. Jedna z návštěvnic získá voucher na kurz sebelíčení pro dvě osoby.

Výstava rybářských potřeb

    Prodejní přehlídka potřeb pro sportovní rybolov se letos přestěhovala do větších prostor pavilonů A1 a A2. Toto komfortnější prostředí návštěvníci dozajista ocení. Nehledě k tomu, že je připraveno i více doprovodných programů. Počet vystavujících firem se letos rozrostl na 56. Na veletrhu se budou prezentovat všichni významní dodavatelé a importéři rybářských potřeb. Pořadatelé slibují, že prodejní výstava bude jedinečnou nákupní příležitostí před zahájením letošní rybářské sezony. Populárně naučné přednášky z oblasti „kaprařiny“, muškaření, přívlače, lovu v Česku i v zahraničí, například v Norsku, přednesou přední osobnosti rybářského světa – Karel Nikl, Jiří Majer, Tomáš Blažek a David Havlíček. Cennými radami a zkušenostmi přispějí i další odborníci. Správnou techniku můžete natrénovat pod dohledem mistra světa v muškaření Luboše Rozy. V neděli od 13 hodin se o své zážitky z celého světa podělí Jakub Vágner. Programové pódium bude v pavilonu A1.

    Na výstaviště se tentokrát dostanete pouze hlavním vstupem (od zastávky MHD) nebo pavilonem E. Po zakoupení on-line vstupenky zaplatíte pouze 100 Kč, na rodinné vstupné pro dvě dospělé osoby a nejvýše čtyři děti si připravte 200 Kč. Maminky mohou na výstavišti využít dětský koutek s bezplatným hlídáním svých ratolestí, stejně jako prostor pro přebalení a nakrmení dětí. Otevřeno bude od 9 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin. Parkovat lze přímo v areálu výstaviště, nedaleko pavilonu B, vjezd bránou č. 4.  (jbo)