Bobycentrum může přijmout až 700 sociálně nepřizpůsobivých?

26.01.2014 18:55

    V televizních Událostech v regionech z Brna ohlásili, že o zkrachovalý areál brněnského Bobycentra (dřívější majitel, sportovní reprezentant Lubomír Hrstka pobýval ve vězení) má zájem podnikatel Marek Blabla. Ten dnes prázdné či upravované Boby centrum uvažuje zabydlet 600 až 700 nepřizpůsobivými občany z Teplic, Chomutova, Ústí nad Labem atd.

    A to za využití dotací spojených s integrací národnostních menšin do většinové společnosti v prostoru kdysi reprezentativního kulturně-sportovního, společenského, obchodního a hotelového areálu. Odehrávala se v něm např. finále Miss ČR, mistrovství v tancích. Současný majitel to tak chce učinit v případě, že se nepodaří najít peníze z kasin na přestavbu a modernizaci areálu. To proto, že novela městské vyhlášky hazardní hry a utlumený tok peněz z nich v Brně reguluje.

    Místní občané jsou „velmi rádi,“ za možnost takového využití areálu nepřizpůsobivými vedle zbouraného Zimního stadionu (hrálo se v něm i ME v hokeji) a legendárního fotbalového stadionu Za Lužánkami, který je též ve stavu ruiny. Vedení města roky planě slibuje rychlou obnovu obou sportovních stadionů. A blíží se opět nejen komunální volby …  (vž)