Zetor Gallery představuje agrofóry

07.11.2014 09:20

    Brněnská hala Zetor Gallery zpřístupnila od 7. listopadu 2014 veřejnosti výstavu Agrofóry českého autora Petra Dubjaka. Jde o čtyři desítky kreslených vtipů, které spojuje zemědělská tematika.

    Součástí výstavy jsou i ukázky autorových rozpracovaných děl, kreslicích pomůcek a časopisů s publikovanými agrofóry k tematickým úvodním článkům. Výstava potrvá do konce ledna 2015 a bude zpřístupněna v běžné otevírací době v prezentační hale Zetor Gallery, kde jsou k „osahání“ mj. traktory vyráběné v Brně od 2. světové války. Vstupné se v době trvání výstavy agrofórů nemění.

    „Vtipy se zemědělskou tematikou kreslím dlouhodobě a pravidelně. Mohou se s nimi od roku 1998 setkávat čtenáři renomovaného odborného měsíčníku Mechanizace zemědělství. Tato výstava je příležitost, jak agrofóry přiblížit širší veřejnosti,“ řekl autor Petr Dubjak, který je mnohostranně talentovaný umělec. Kromě kresby se věnuje fotografování, grafice, ale i olejomalbě a dřevořezbě či designu. „Prostor Zetor Gallery jsem si pro tuto výstavu nevybral náhodou. Jsem hrdý zaměstnanec akciové společnosti Zetor Tractors. Možnosti haly Zetor Gallery zcela odpovídají prostorovým nárokům, které se s výstavou pojí,“ upřesnil Dubjak.  (vž)