Vánoční návraty Jiřího Bulise

3.12.2015 16:30

    V neděli 6. 12. v 19 h v Divadle na Orlí bude premiéra scénického koncertu z písní Jiřího Bulise „Hodinku na Štědrý den“. Písně vybrala a nabídla ke ztvárnění studentům 3. ročníku muzikálového herectví JAMU Dada Klementová, která je taky aranžovala.

    „Snažila jsem se vybrat písně méně známé, oživit i ty, které se možná ještě ani veřejně nehrály, ale připomenout i oblíbené, ke kterým se každý rok tak rádi vracíme,“ konstatovala.

    Koncert je spíš nevánoční (i když název působí opačně), některé texty se staly v této bláznivé době až nepříjemně aktuální. V záplavě vánočních reklam, shonu a vybízení k nákupnímu šílenství nás Bulisova hudba může příjemně naladit.

    Zpívají studenti 3. ročníku muzikálového herectví JAMU, kapela hraje ve složení: Dáša Barašová – violoncello, Ondra Plhal – housle, Jiří Tolar – klarinet, alt saxofon, Víťa Šujan – kontrabas a el. basa, Dada Klementová – piano. Reprízy: 7.–10. 12. vždy od 19 h. Koncert je bez přestávky, trvá cca hodinku dvacet.

    Pozor, v sobotu 5. 12. v 19 h je veřejná generálka za symbolické vstupné 50,- Kč – na adrese divadla v Orlí ulici je možno je objednat.  (lav)