Unikátní výstava Můj nový život

    Po celý měsíc srpen budou mít všichni Brňané i návštěvníci města jedinečnou příležitost navštívit ojedinělou výstavu fotografií  přední české fotografky Kamily Berndorffové MŮJ NOVÝ ŽIVOT, která je věnovaná dětem žijícím s onkologickým onemocněním. Cílem výstavy je odtabuizovat problematiku dětské onkologie ve společnosti, informovat veřejnost o výrazném zlepšení léčebných výsledků a upozornit na nutnost včasné návštěvy lékaře v případě příznaků, které mohou znamenat onkologické onemocnění. Výstava je ke zhlédnutí v brněnské Galerii Vaňkovka od 1. do 31. srpna 2012.

    Výstava je svým pojetím a formou v České republice naprosto jedinečným počinem. V jejím rámci je ke zhlédnutí více než 50 velkoformátových fotografií rozdělených do pěti tématických cyklů: modeling, malovací den, doma s rodinou, sny a záliby, tábor. „Chtěli jsme na fotografiích zachytit děti jinak, než jak je doposud vnímala společnost, která má o jejich životě s nemocí mnohdy zkreslené představy. Prostředí kliniky je samozřejmě neodmyslitelnou součástí jejich příběhu, nicméně nemocné děti pokračují v životě se svou rodinou v prostředí domova, mají své koníčky, záliby a sny, představy o budoucnosti a velké plány. Mnoho z nich si po uzdravení našlo nový životní cíl a způsob realizace svých tužeb. Smyslem fotografií je zachytit všechny tyto okamžiky,“ říká fotografka a autorka výstavy MŮJ NOVÝ ŽIVOT, Kamila Berndorffová.

    Putovní výstava přichází do Brna po svém velmi úspěšném uvedení v Praze na Staroměstské radnici v dubnu letošního roku. „Během bezmála měsíce, kdy jsme fotografie Kamily Berndorffové vystavovali v Praze, jsme se setkali s mnoha velmi pozitivními ohlasy lidí, kteří ocenili naši snahu přiblížit zcela jistě nelehké, ale v naprosté většině případů také pozitivní osudy dětí, poznamenané bojem se zákeřnou chorobou. Našim cílem je představit široké veřejnosti mladé onkologické pacienty jako děti odhodlané, statečné a plné síly bojovat s nepřízní osudu. Děti, které si zaslouží náš obdiv a úctu, jelikož právě z jejich statečnosti by si mohli vzít příklad i mnozí dospělí. Jsme rádi, že nyní můžeme náš projekt představit také v Brně,“ říká  MUDr. Lucie Cingrošová, dětská onkoložka a autorka projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT. „Naší snahou je zároveň uchopit problematiku dětské onkologie netradiční formou a s pozitivním náhledem, který reflektuje současný stav medicíny a velkou úspěšnost onkologické léčby u dětí a dorostu,“ dodává Lucie Cingrošová.

    Výstava MŮJ NOVÝ ŽIVOT je po celou dobu otevřena pro veřejnost zdarma a je hlavní aktivitou širšího stejnojmenného projektu, který si klade za cíl přispět k integraci onkologicky nemocných dětí zpět do společnosti, zvýšit jejich psychický komfort v období léčby a tím napomoci k jejich rychlejšímu uzdravení.

    „V rámci projektu jsme připravili řadu aktivit pro mladé onkologické pacienty z celé České republiky,“ říká MUDr. Lucie Cingrošová, lékařka a autorka projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT. „V návaznosti na brněnskou výstavu chystáme pro dětské pacienty z Brna a okolí zábavní odpoledne s Porsche, během kterého dostanou děti možnost projet se v krásných a rychlých sportovních vozech. Kromě toho jsme již realizovali, či realizovat budeme celou řadu dalších zážitkových programů: návštěvu ranče, botanické a zoologické zahrady, let balonem a spoustu dalších aktivit,“ říká Lucie Cingrošová. (píár)

 

 

Více informací o projektu Můj nový život najdete zde.