SPOLU V BRNĚ – zajímavá nabídka pro celou rodinu

30.09.2015 16:15

    Se zajímavým podnětem přišel ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser, kterým oslovil, získal odezvu a spolupráci dalších čtyř významných brněnských kulturních institucí.

    Nyní se projekt, připravený ve spolupráci Národního divadla Brno, Turistického informačního centra města Brna, Moravské galerie v Brně, Knihovny Jiřího Mahena v Brně a Filharmonie Brno, obrací se svou nabídkou k veřejnosti.

    Směřuje především k rodinám s malými dětmi. Místo trávení volného času v nákupních centrech nabízí pestrý a zábavný kulturní program v centru města.

    Výše jmenované kulturní instituce, svým významem vesměs přesahující hranice města, si přejí oslovit zejména nejmenší Brňany, zapojit je do společenského dění v samém středu města, zajímavým a na malé návštěvníky cíleným způsobem jim přiblížit umění a kulturu.

    Na celý bohatý a pečlivě zvolený program budou od 2. října prodávány abonentky ve velmi výhodné ceně 690.- Kč na osobu. (Při koupi jednotlivých vstupenek by cena činila 1.830,-Kč.) Abonmá „SPOLU V BRNĚ možno zakoupit ve všech spolupořádajících organizacích. Počet vstupenek je kapacitně omezen.

    A co vše na rodiče, prarodiče, strýce, tety, další příbuzné,  a především děti čeká?

    Pohádkový balet Louskáček  (13. 12.) a bájný Čarokraj (9. 1.) v Janáčkově divadle NdB.

    Krásné rodinné odpoledne v Moravské galerii (v některém datu v rozmezí 1. 12. 2015 – 30. 5. 2016)

    Jak se do toho tluče aneb bez rytmu to nejde – Filharmonie Brno a moderátor Ondřej Havlík s nabitým programem na bicí. Dojde i na sólo pro psací stroj. Pořad, který pobaví děti malé i odrostlé. Bonus: hudební dílna (23. 4. 2016).

    Putování za poklady knihovny ( 13. 2. nebo 12. 3. 2016) – Oživlí knižní hrdinové, tvorba nových příběhů, divadlo v knihovně a Možná přijde i…

    Příběhy brněnských ulic – bonus navíc. Výprava, při které děti pátrají po symbolech a skrytých znameních na fasádách…

    (Majitelé abonentky mají možnost zakoupit za výhodné vstupné 45 Kč pro dítě a jednoho dospělého.)

    Cílem zajímavého projektu je přiblížit či přivést ke kultuře rodiny s dětmi. Tuto možnost otevírá nejen atraktivní program, ale také vstupy do krásných brněnských budov, mnoha dětem dosud skryté.  (št)