Sedmý listopad na Malé scéně

    Již třetím rokem se na Malé scéně Mahenovy činohry pravidelně konají talkshow Kristiána Chalupy, který je znám ze své dlouholeté novinářské práce, ale také jako autor vtipných povídkových knížek často bezprostředně inspirovaných příhodami ze života kulisáků. K. Chalupa v období totalitní normalizace uprostřed této svérázné society prožil kus produktivního života. Je absolventem psychologie, získal doktorát na MU, působil ale především jako redaktor, například v Lidových novinách, od roku 2000 byl ředitelem tiskového odboru antimonopolního úřadu.

    Večery na Malé scéně vede se sobě vlastní bezprostředností a s humorem, dovede vždy předstoupit se zajímavými hosty, kteří zaujmou pravidelně zaplněný sál. Nezbytným kořením každého večera jsou hudba a písničky. Tentokrát tuto významnou složku zajistí Honza Hlaváček. Ten je ovšem nejen hudebníkem, ale i všestranným bavičem. Je také osobitým pokračovatelem letité historické linie brněnského hantecu, kde může navazovat na jména jako Otakar Nováček, Franta Kocourek či Pavel Jelínek – Číča. V hantecu přednese i něco ze své knihy pohádek. Samozřejmě není jediným ze zajímavých hostů. Nepochybně zaujme státní zástupce a neúnavný cestovatel Jaroslav Mádr nebo spisovatel a publicista Luboš Y. Koláček. Další překvapení nejsou vyloučena, možná přijde i kouzelník. To vše 7. listopadu na Malé scéně v 19.30 hodin. Toto listopadové datum bylo před lety na všech scénách vyhrazeno výročí říjnové revoluce. Moc velká zábava to nebyla. (jš)


Pozvánku na zábavný pořad najdete zde.

 

Vlevo: Kristián v rozhovoru s redaktory Zdeňkou Dufkovou a Luďkem Navarou. – Vpravo: Neodmyslitelnými průvodci každého z pořadů jsou herci Jaroslav Kuneš a Vladimír Krátký.

 

Zpěvem za doprovodu kytary strhl publikum populární Zdeněk Junák.

Foto: Anna Pecková