Pozvánka na výlet s Rusalkou

02.09.2014 09:30

    Stvolová je malebná obec v blízkosti Letovic. Začátek školního roku i zahájení kulturní sezony v regionu se tu rozhodli uvítat obnovenou premiérou loutkové inscenace slavné opery Antonína Dvořáka Rusalka. Hru nastudoval režisér František Pavlíček a divadelní sdružení Muzejní maringotka. Jde o originální inscenaci s loutkami – replikami historických marionet ze sbírek Moravského zemského muzea, které se velikostí blíží výšce lidské postavy. (Hudební nahrávka je z inscenace Národního divadla). Dvořákova Rusalka v podání brněnské Muzejní maringotky a souboru marionet slavila velké úspěchy před dvěma desítkami let v řadě evropských metropolí, mj. v Londýně, Moskvě a v Paříži. Nyní je zajímavou nabídkou pro dospělé i rodiče s dětmi nejen v místě a v okolí Stvolové, ale také dobrým tipem na víkendový výlet do pěkného kraje, zakončený zajímavým divadelním představením. Návštěva některého ze tří představení může být pro děti i jejich rodiče příjemným zážitkem na prahu nového školního roku.

    Rusalka, krásná i jako marioneta, zve na některý ze tří večerů ve dnech 5., 6., a 7. září (vždy ve 20 hodin) do Stvolové u Letovic, areálu místního výletiště.

    Předprodej vstupenek TIC Letovice, TIC Boskovice, Městské informační středisko Olešnice. Kontaktní osoba Ivo Vinkler, tel. 606 605 711. Bližší informace ZDE(red)

 

Kdo první zašle správnou odpověď na jednu ze tří možností, získá volný rodinný vstup na představení (2 dospělí a dvě děti).

Autorem libreta Dvořákovy Rusalky je:

    a/ Jaroslav Vrchlický
    b/ Karel Sabina
    c/ Jaroslav Kvapil

Odpověď e-mailem na: Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, chmelicek@ccrjm.cz