Opera Europa – Mezinárodní konference Brno/Ostrava 2014

28.09.2014 15:40

    Ve dnech 20.–23. listopadu 2014 pořádá Opera Europa, organizace sdružující 153 divadel a hudebních festivalů z 39 zemí, mezinárodní konferenci v Brně a v Ostravě. Slavnostní zahájení proběhne 20. listopadu v Brně. Tématem je Rok české hudby.

    Národní divadlo Brno s dalšími brněnskými institucemi (Filharmonie Brno, Moravské zemské muzeum, Janáčkova akademie múzických umění…) pořádá od 21. do 29. listopadu čtvrtý ročník Mezinárodního festivalu Janáček Brno. Účastníci konference se tak budou moci zúčastnit premiéry opery Věc Makropulos, která festival slavnostně zahájí, ale i dalších představení. Zájemci navštíví všechna místa úzce spjata s Leošem Janáčkem, od jehož narození uplynulo letos 160 let. Účastníci pak odcestují do Ostravy, kde je čeká představení Čertovy Stěny v Národním divadle moravskoslezském, poslední den pak návštěva Hukvald, rodiště Leoše Janáčka.

    Je pozitivním faktem, že mezinárodní muzikologická konference se koná v časovém souladu s významným Mezinárodním festivalem Janáček Brno 2014. Ostatně, čtvrtek 20. listopadu je na konferenci věnován české hudbě, zejména pak Leoši Janáčkovi. Zájemci o účast na konferenci se mohou přihlásit do konce října.  (št)

 

Více na: https://janacek-brno.cz/cs/opera-europa/.