Nový prostor pro umění se představil v OC Letmo

27.09.2017 10:55

    Před čtyřmi lety bylo naproti brněnskému nádraží otevřeno obchodní centrum Letmo. Jeho ambiciózní manažeři se od počátku zaměřili nejen na široký sortiment obchodů a služeb, ale pamatovali i na sféru zábavy: byly tu různé výstavy, v provozu je 5D kino, krátce tu bylo otevřeno i bludiště.

    A právě v místě bývalého bludiště (ještě tu po něm zbyl nápis na podlaze) byl dne 26. září otevřen nový prostor pro výstavy, hudební produkce, literární čtení a další kulturní akce. Zajímavou pětiúhelníkovou místnost čeká ještě úprava podle návrhu architektů Roberta Ševčíka a Romany Augustinové z brněnského ateliéru PAMARCH. Nyní tu až do soboty 30. září pod názvem Otevřené výstavní dny umění potrvá výstava obrazů a kreseb Anety Horské a Miroslava Pospíchala.

    Na vernisáži pod taktovkou organizátorky Anety Horské byl představen také handicapovaný umělec Ondřej Herman, tvůrce portrétních kreseb našich slavných herců, z nichž byl sestaven prodejní kalendář Velikáni českého filmu 2, a dále Miroslav Pospíchal, který vedle dvou vlastních maleb vystavuje hlavně prodejní repliky obrazů od slavných malířů Moneta, Renoira, van Gogha, Modiglianiho a Picassa.

    Sama výtvarnice, básnířka a zpěvačka (což na vernisáži potvrdila svým sólem i v duu s Ondřejem Hermanem) Aneta Horská se vyznala: „Mým životním cílem není jenom vlastní tvorba, ale touha pomáhat umělcům a autorům, jak handicapovaným, tak i všem ostatním, co milují jakoukoli uměleckou tvorbu, chtějí ji ukázat světu a v neposlední řadě chtějí dokázat všem, že i s handicapem se dá žít, tvořit a být součástí celku.“ A v duchu tohoto kréda chce ve spolupráci s OC Letmo zmíněný prostor poskytovat pro šíření kultury v Brně.  (mž)

 

Foto z vernisáže: Jaroslav Bobek