Na 16. ročník Letních shakespearovských slavností třeba elektromobilem

13.07.2015 18:35

    Již v pondělí 20. července, na nádvoří hradu Špilberk zahájí 16. ročník Letních shakespearovských slavností. Úvodním představením je brněnská premiéra hry Romeo a Julie v režii autorského tandemu SKUTR – Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. Dosavadní ohlasy a reference slibují, že půjde o skutečně nevšední zážitek. Začíná se od 20.30 hodin. (Další představení 21., 22. a 23.7.)

    Letní shakespearovské slavnosti v Brně lákají letos na celkem sedmnáct představení šesti vybraných her nesmrtelného anglického dramatika. Po milencích z Verony budou následovat: Mnoho povyku pro nic (25., 26. a 27. 7.), Zkrocení zlé ženy (29., 30., 31. 7.), Jak se vám líbí (2. a 3. 8.), Sen noci svatojánské (5. a 6. 8.) a Veselé paničky windsorské (11., 12., a 13. 8.).

    Také letos je možno využít dopravu na Špilberk autobusem č. 81. Kapacita této linky bude navýšena, aby bylo možné uspokojit všechny návštěvníky festivalu. Informace o odjezdech z ulice Česká v aktuálním jízdním řádu.

    Zajímavou letošní novinkou je speciální kyvadlová doprava, kterou zajistí ekologické elektromobily. Od 19 do 20.15 hodin budou z ulice Husova (od vstupu do parku naproti hotelu International) vyjíždět čtyři auta až k bráně hradu. Dopravu zajišťuje společnost BS Auto elektromobily Nissan.

    Pro návštěvníky slavností je kromě divadelních představení a dopravy připravena i možnost občerstvení. U vchodu je také možno zakoupit knižní podoby díla Wiliama Shakespeara v překladu Martina Hilského a programy letošních slavností. Ve stánku budou k dostání pláštěnky. Možná je i zápůjčka podložky k sezení oproti vratné záloze 50 Kč. Zvlášť zimomřiví si mohou zakoupit i deku.

    Vstupenky na představení jsou v předprodeji v Radnické ulici č. 2 nebo online na vstupenky.ticbrno.cz. Od 18 hodin budou každý den před představením v pokladně informačního centra hradu Špilberk k dispozici zbylé vstupenky, které nebyly prodány v předprodeji.  (št)