Léto s jubilantem Petrem Ulrychem

12.06.2014 19:15

    Cyklus koncertů v rámci Brněnského kulturního léta (11. 6.–10. 9.) bude mít letos slavnostní závěrečnou tečku vystoupením sourozenců Hany a Petra Ulrychových a Javorů. Se starším Petrem tak diváci a posluchači oslaví nejen jeho sedmdesátiny, ale také kulatiny Javorů (vznikly v roce 1974). Současně proběhne i křest nové knihy. Závěrečný z koncertů bude tedy zvlášť lákavý. To ovšem neznamená, že atraktivní nabídky nečekají návštěvníky hned počátkem léta.

    Namátkou jmenujme Janu Koubkovou s Combem Jaroslava Hniličky. Také tato významná zpěvačka bude slavit kulaté jubileum, a koncert s combem jazzové legendy J. Hniličkou slibuje mimořádný zážitek. Další lahůdku z kuchyně jazzové hudby doručí Milan Kašuba a band. Tedy další velké jméno džezu. Hrát se však budou také instrumentální evergreeny, až už z oblasti swingové hudby či muzikálů a z hudby latinskoamerické. A do třetice z malého výběru: Irena Budweiserová, známá z mnohaletého působení ve Spiritual kvintetu s Vladislavem Bláhou, kytaristou a ředitelem Mezinárodního kytarového festivalu Brno. Na programu budou španělské písně, tradicionály… To je ovšem jen malá ochutnávka, z koncertů, které v programu Brněnského kulturního léta na nádvoří Staré radnice zazní.

    Více informací ZDE, vstupenky na www.gotobrno.cz.

    Není dobré čekat se zakoupením lístků až na den koncertu. Mohou být vyprodány – a v předprodeji vyjdou navíc o něco levněji. V případě nepřízně počasí se budeme stěhovat pod střechu Bílého domu. Věřme však, že taková situace nenastane.  (št)