Konkurz do souboru Veselé divadelní společnosti o. p. s.

29.01.2017 16:55

VŠEM HEREČKÁM A HERCŮM NA VĚDOMÍ SE DÁVÁ, ŽE ROZŠIŘUJEME ŘADY STUDENTSKÉ SCÉNY!

Kdo hledá?

    Veselá divadelní společnost o. p. s. je malé divadelní uskupení, které si dalo za úkol své členy nejen představit v řadě inscenací, ale i dovzdělat ve všem, co jest k syntetickému divadlu potřeba. Spolupracujeme s profesionály, kteří mají s divadlem co dočinění. Máme lektory na interpretaci textu, jevištní pohyb, tanec, zpěv...

    Věříme, že amatérské divadlo tkví pouze v tom, že funguje občas v lehce bojových podmínkách, nemusí se to však odrazit na kvalitě hereckých výkonů či vzezření celého představení. Právě naopak, proč bychom jako amatéři nemohli nazkoušet stejně kvalitní představení jako profesionální divadla? Potřebujeme ale herce...

Kdy hledá?

    Hledáme sice pořád, ale konkurz se koná:

V SOBOTU 4. ÚNORA 2017 OD 10.00 DO 13.00 HODIN V KLUBU LEITNERKA, LEITNEROVA 2, 602 00 BRNO.

Koho hledá?

    Jelikož jsme studio genderově vyvážené, hledáme jak herečky, tak herce, a to ve věkovém rozpětí 15–25 let. Zájemce by měl alespoň na základní úrovni ovládat tanec a zpěv a umět je kombinovat s mluveným slovem. Faktor, na který klademe veliký důraz, je chuť se posouvat dál a zápal do práce.

Co hráváme?

    V našem studiu se setkáte s opravdu rozmanitými žánry a styly práce. Všechna našich představení, která jsme dosud uvedli nebo připravujeme, jsou tak diametrálně rozdílná, že naši herci musí být neustále ve střehu. A to nás právě baví! Na škatulkování do typových rolí si příliš nepotrpíme. Můžete hrát stejně dobře hrubého loupežníka jako křehkou princeznu.

    V současné době reprízujeme s literárním kabaretem podle Knihy apokryfů Karla Čapka s názvem Ale co je pravda... Toto představení hrajeme jak dopoledne pro školy, tak odpoledne pro veřejnost. Právě zkoušíme a na jaře tohoto roku zařadíme do aktuálního repertoáru inscenaci Kocour v botách, jež je stylizována jako parodie na barokní operu, a také divadelní dílnu s názvem Sen je dovolen, sen smí být na motivy jedné z nejúspěšnějších her Tennessee Williamse  Skleněný zvěřinec.

Slovo závěrem

    Hlavně si nikdo neříkejte: "Já nemám šanci, radši tam nepůjdu." Skutečnost je taková, že šanci nemá ten, kdo to nezkusí. A vězte, že mnohdy má větší cenu upřímná snaha na sobě pracovat než míra talentu. Talent znamená, že se vám na sobě pracuje o kapku snáz, ale makat musí všichni.

Ničeho se nebojte, šanci má každý a my se na vás velmi těšíme! Zlomte vaz!