Koncertní sezonu v „Mahence“ uzavře Bára Hrzánová

06.05.2015 09:45

    Budova Mahenovy činohry dnes již tradičně zve nejen na činoherní představení, ale je také prostorem koncertním. V sezoně 2014-2015, která se blíží k závěru, se tu z domácích populárních sólistů představili například Vlasta Rédl s kapelou, sourozenci Hana a Petr Ulrychovi či Jaromír Nohavica. Poslední koncert sezony se bude konat 1. června, v roli zpěvačky se představí oblíbená herečka Bára Hrzánová, a to v čele skupiny Condurango, která vznikla již v polovině osmdesátých let. (B. Hrzánová je dcerou populárního herce, bohužel tragicky a předčasně zemřelého /1980/. Jeho dcera přesvědčila svým talentem jak v divadelních, tak filmových rolích a získala řadu ocenění.)

    Současné Condurango tvoří sestava z počátku 90. let. Vedle Báry Hrzánové vystupují Vladimír Kosík, Ivo Novák a Míla Šikola. Kapelu posílili i zástupci nastupující generace muzikantů: Tonda Holub (syn Báry) a jeho kamarád Matyáš Mejzr. V hudbě skupiny se mísí šanson s latinskými, ale také, jak uvádějí členové kapely, s „budějovickými“ a „proseckými“ rytmy. Těšit se lze i na stálého hosta Conduranga, fenomenálního hudebníka a skladatele, akordeonistu a pianistu Mária Biháriho.

    Takže: Bára Hrzánová a Condurango – 1. června v Mahenově činohře.

    A kdo zahájí v „Mahence“ koncertní sezonu 2015/2016 ? – 11. října to bude Radůza s kapelou, 15. listopadu pak Ondřej Brzobohatý – Symphonicum Tour 2015.  (št)