Kinematokavárna zahajuje

08.01.2014 19:30

    V roce 1969 v Brně-Černých Polích na náměstí SNP byla otevřena kinokavárna, vůbec první zařízení tohoto druhu v republice. Od začátku vyvolala velký zájem návštěvníků, vyprodáno bývalo často i dlouho předem. V roce 1976 došlo k modernizaci pro promítání širokoúhlých filmů. Bohužel, postupem času, obdobně jako kdysi nesmírně populární letní kina i klasické kinosály, také kinokavárna prožila pokles diváckého zájmu a soumrak někdejší slávy.

    Nyní po odmlce a proběhlé rekonstrukci prostor se kinokavárna, vlastně kinematokavárna, dočká opětovného otevření. Za snahou obnovit projekce v přitažlivém prostředí kombinujícím kino s kavárnou, stojí úsilí Kinematgrafu bratří Čadíků. Ten si přeje znovu oslovit návštěvníky atraktivní filmovou nabídkou v zajímavém prostoru. Provoz v kinematokavárně bude otevřen slavnostním zahájením s následnou projekcí filmu Revival režisérky Alice Nellis ve středu 15. ledna 2014 v 19 hodin. Následná pravidelná filmová představení se budou konat každou středu a neděli vždy od půl osmé večer. Na děti je pamatováno nedělní projekcí o čtvrté odpolední. V době od 27. února do 5. března se v prostorách kinematokavárny budou promítat představení festivalu Cinema mundi.

    Po vyřešení „záchrany“ významného brněnského premiérového kina Scala držme palce návratu kinokavárny. Před lety se stala součástí života Brna i novodobou kulturní tradicí, na kterou stojí za to navázat. (Dodejme informaci o cenách vstupenek: dospělí 80, studenti a senioři 50 Kč. Na zahajovací večer je vstupné dobrovolné.)  (št)