Hovoříme s hercem Vladimírem Polívkou

Divadlo evropských regionů

28.06.2015 16:30

    Jedenadvacátý ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů, který se konal v Hradci Králové od 19. do 28. června, skončil. Ať žije ten příští – dvaadvacátý.

    Jednou z jeho letošních hereckých osobností byl Vladimír Polívka, syn slavných hereckých rodičů Chantal Poullain a Boleslava Polívky. Na festivalu jste ho měli možnost vidět mimo jiné coby hraběte Lenského v příběhu Alexandra Sergejeviče Puškina Evžen Oněgin. Představení tu zahráli herci královéhradeckého Klicperova divadla. Pokud jste jej neviděli, nevadí, Vladimír Polívka bude v Klicperově divadle působit i v nadcházející divadelní sezoně.

    Zeptali jsme se:

    Jak se na nastávající hereckou sezonu 2015/2016 těšíte?

    Na nastávající sezonu se do Hradce Králové těším. Již jsem tady uplynulý rok částečně působil. Hostoval jsem v divadle na konci svých hereckých studií. Následně jsem obdržel nabídku angažmá a zůstal jsem tu. Způsob zdejší divadelní práce je hodně barevný, a to se mi líbí.

    Co říkáte na atmosféru letošního divadelního festivalu, který je právě za námi?

    Mohl jsem tady strávit bohužel jen páteční večer a sobotní noc. Největší radost mi udělalo právě to, že jsem tady mohl být. Tento festival je jeden z nejlepších divadelních festivalů v Čechách. Atmosféra byla skvělá. 

    Jak budete trávit letošní divadelní prázdniny?

    Jedu na dvanáct dní do francouzské Marsseille a pak budu po celé léto natáčet. Na trávení prázdnin mám tak čtrnáct dní. 

    Vladimíre, kde jste doma?

    Doma jsem tam, kde mám svého psa. Vzhledem k tomu, že jsem stále na cestách, nemohu říct, že právě tady je moje doma. Poslední rok jsem strávil v Praze, kde mám byt a jsem tam šťastný.

    Nutno zmínit, že se v Hradci Králové představilo také brněnské HADIVADLO a v rámci Open air programu si tu zahráli i brněnští amatérští herci. 

    Děkujeme za rozhovor.

Tázala se EVA ŽENÍŠKOVÁ

 

Vladimír Polívka.