Děti baví divadlo!

02.06.2014 15:15

    O tom, že Brno je významným evropským městem kultury, svědčí nejen festival Divadelní svět, množství galerií, koncertů, kin, středních i vysokých škol, ale rovněž celá řada profesionálních či amatérských divadel. Mezi ty nejnovější patří Dětské divadlo Theatre, které založila Monika Tesařová.

    Ačkoliv divadlo bylo založeno teprve v září 2013, již má za sebou první premiéru ambiciózního projektu Hrajeme, tančíme, zpíváme – jsme tady! aneb Divadlo v pohybu, která se uskutečnila v únoru 2014 v HaDivadle. Komponované představení, ve kterém mj. účinkovali studenti Taneční konzervatoře Brno či členové Taneční skupiny Magic free group, zaznamenalo velké divácké ohlasy a podpořila jej Nadace Život umělce. Režijní koncepce MgA. Lukáše Palečka divákům připomenula „letem světem“ nejvýznamnější historické i kulturní události a zásadní okamžiky 20. století.

    Do budoucna má soubor mnoho plánů. Během letních prázdnin pořádá Divadelní příměstský tábor pro nové zájemce o divadlo (k dispozici jsou poslední volná místa). Rovněž se koná velké soustředění na Vysočině. Na podzim se diváci mohou těšit na premiéru tradiční čínské hry Letní sníh atd.

    Pro děti, které mají zájem o divadlo, se koná nábor nových členů v pátek 12. a 19. září 2014 vždy od 16 do 18 hodin v Tanečním studiu Magic Free Group (Václavská 16a, 603 00 Brno), kam jsou zvány všechny děti ve věku 8–18 let.

    Dětskému divadlu Theatre se podařilo rozšířit kulturní nabídku města Brna o kvalitní dětský divadelní soubor, který svojí činností obohacuje nejen děti, ale i dospělé. Divadlo taktéž nabízí celou řadu dalšího využití volného času a celkového rozvoje dětí a mládeže. Přejme proto všem dětským účinkujícím i jejich vedoucím mnoho zdaru do nové divadelní sezony!

    Více o aktivitách divadla naleznete na jeho oficiálních internetových stránkách www.deditheatre.estranky.cz, dotazy ráda zodpoví vedoucí souboru paní Monika Tesařová na mailu deditheatre@gmail.com či telefonu +420 723 305 074 .

ZDENĚK PLECH