Hodiny minulosti – 5. koncert řady BCO – Besední dům Brno, 3. února

Démon, nebo pokora?

12.1.2015 21:35

    Pod „křídly“ Filharmonie Brno vznikla nová – a třeba říci – úspěšná řada koncertů Brno Contemporary Orchestra pod titulem Hodiny minulosti. V závěrečném, pátém koncertu sezony se soubor zaměří na interpretaci soudobé hudby a hudby 20. století. Jak jdou dohromady soudobá hudba a minulost, kladou otázku organizátoři a interpreti. – Tento zdánlivý protimluv je důkazem toho, že i soudobí umělci a vůbec všichni lidé na zemi, jsou neustále konfrontováni s minulostí. Ať chceme nebo ne, tyto hodiny minulosti v nás tikají nejrůznějšími způsoby. Jako dávné mýty či neustálý koloběh života s opakováním historických událostí, avšak pokaždé v jiné podobě nebo jako kaskády otázek, z nichž spousta zůstane nezodpovězených. – Podobné úvahy o řetězci času v mluvě hudby by měly inspirovat a podnítit k návštěvě atraktivního koncertu, který se bude konat v brněnském Besedním domě v úterý 3. února v 19.30 hodin.

    Na programu jsou skladby: Nezodpovězená otázka (Charles Ives), Mythos (York Höller), Hodiny minulosti II (Bronius Kutavičius) a Noční hudba: Hlas v listí (Dmitrij Janov-Janovskij), dirigentem je Pavel Šnajdr, současně umělecký vedoucí souboru (na snímku vpravo).

    Úspěšná řada koncertů bude pokračovat i v následující sezoně. Na únorový koncert této sezony možno zakoupit vstupenky v předprodeji Filharmonie Brno v Besední ulici nebo v Turistickém informačním centru (ul. Radnická), Indies (Poštovská), Domě pánů z Lipé (náměstí Svobody) nebo na www.bcorchestra.cz(št)

 

Foto: archiv BCO