Co se chystá na Provázku

02.10.2014 09:40

    V neděli 5. října 2014 se v Divadle Husa na provázku koná slávy den s překvapivým názvem Neuč prase lítat. Na programu bude jubilejní, sedmdesátá pátá repríza představení Prase, s níž Provázek projel svět a seznámil diváky v Avignonu, v Paříži, v Namuru, v Moskvě, ve Vídni a předtím samozřejmě v Brně, ve skvělé inscenaci režírované Vladimírem Morávkem, předtím prakticky neznámou komedii Václava Havla. Taškařice z dob reálného socialismu o absurdním řetězci marného shánění se zpěvem i krojem stojí za opravdu za vidění, (tedy, pokud někdo neviděl). Toho, kdo již dříve zhlédl, kuriózní, dnes nepochopitelný kolotoč pochodu od jednoho k druhému, k dalšímu a zpět, rozesměje po druhé i po třetí.

    Před představením v 17 hod proběhne vernisáž obrazů Libuše Babákové – Světlo prochází tmou, kterou uvede Miloš Štědroň.

    Slavnostní večer je věnován vzpomínce a poctě Václava Havla, který by se 5. října dožil sedmdesáti osmi let. Počítá se i s noční projekcí a vínem na počest.

    Bude i noční projekce, také víno na počest.

    Divadlo Husa na provázku současně zve na celorepublikovou akci FORUM 2000, která se bude konat ve středu 15. října. S Ivanem M. Havlem bude rozmlouvat Petr Oslzlý.  (št)

 

Foto: archiv DHNP