Přehled akcí v rámci Týdne čtení

Celé Česko čte dětem

    Čteme-li dítěti pravidelně, rozvíjíme jeho znalosti, představivost, rozšiřujeme slovní zásobu, vybavíme ho i emočním nábojem, který mu dává nezaměnitelná, silná vazba s předčítajícím – mámou nebo tátou. Předčítání je rituál, který se stává pevným záchytným bodem v životě mladého člověka. Několik desítek minut čtení dětem denně je výletem do světa, kde nic není nemožné. Čtení je dobrodružství! Čtení je radost! Záštitu nad celým týdnem čtení převzali hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a primátor města Brna Roman Onderka. Statutární město Brno pak celou akci finančně podpořilo.

1) Inaugurační večer 31. května 2012 v 18 hodin

    Slavnostní zahájení 2. týdne čtení dětem proběhne v Divadle Bolka Polívky ve čtvrtek 31.5. od 18 hodin. V pestrém programu vystoupí Arnošt Goldflam, Bolek Polívka, Zdeněk Merta a Zora Jandová, Petra Braunová, soubor Listování a známý kouzelník Pavel Kožíšek. Návštěvníky čeká dvouhodinová zábava s překvapením a dárkem pro každé dítě. Lístky lze zakoupit v Divadle Bolka Polívky. Cena 100 Kč pro dospělého, děti mají vstup zdarma. Celým večerem nás provedou moderátoři Jiří Ressler a Robert Musialek.

2) Dětský den 3. června 2012 od 14 do 18 hodin

    POHÁDKOVÝ DĚTSKÝ DEN Brna-střed + společnosti Celé Česko čte dětem, Björnsonův sad (u Právnické fakulty)

    Zábavné odpoledne pro celou rodinu uprostřed parku. Čeká vás divadlo Koráb nejen s princem a drakem, čtení pohádkových knížek, písničkově hravé divadlo Paravánek, tvůrčí dílničky volnočasového centra Botanka a další hry a soutěže. Vstup zdarma. V případě velmi nepříznivého počasí se akce nekoná.

3) Pondělí 4. června 2012 v 10 hodin, Zachova 1

    Společnost CČČD slavnostně předá řediteli Pedagogicko psychologické poradny v Brně panu Mikuláškovi knihy darované nakladatelstvím Barrister & Principal a určené do čekáren všech poboček PPP v Brně, Židlochovicích a Ivančicích.

4) Autorské čtení v knihovně Jiřího Mahena, 5. června 2012 v 10 hodin

    Známá ilustrátorka dětských knih a spisovatelka Vlasta Švejdová bude číst dětem z MŠ pohádky a říkadla ze svých knih.

5) Hravé Lužánky 6. června 2012 od 9 do 12 hodin

    Dopoledne plné her, soutěží, sportovních aktivit, tenisu pro zdravé děti i ty, které tolik štěstí v životě neměly. Akce je pořádaná ve spolupráci s projektem Renaissance, Sportovním gymnáziem Ludvíka Daňka, TC MJ a BLTC Brno. V rámci programu vystoupí Lukáš Hejlík se souborem Listování a jejich scénickým čtením knihy „Kouzelná baterka“. Moderuje herec Ivan Urbánek.

6) Autorské čtení v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné 6. června 2012 v 16.30 hodin

    Spisovatelka, vítězka soutěže Magnesia Litera, Markéta Baňková bude číst ze své knihy fyzikálních bajek „Straka v říši entropie“. Program bude doplněn Úžasným divadlem fyziky a jejich pokusy. Nenechte si ujít! Program vhodný pro žáky 1. stupně ZŠ.

7) Týden čtení „Brno čte dětem“ zakončíme 7. června 2012 v pobočkách knihovny Jiřího Mahena

    V době od 9 do 11 hodin si budeme číst, hrát a povídat o knížkách a knižních hrdinech.

    Do čtení se zapojí minimálně 13 poboček po celém Brně. Více informací o akcích i společnosti Celé Česko čte dětem najdete zde, případně můžete kontaktovat brněnskou koordinátorku na telefonním čísle 603 276 378.

ANDREA SASÍNOVÁ