Zámek v Lysicích otvírá již 2. dubna

01.04.2015 21:35

    Jako jeden z mála památkových objektů v regionu bude mít Státní zámek Lysice otevřeno již od 2. dubna 2015. Správa zámku připravila na duben řadu akcí. První je „Jaro na zámku“, tradiční výstava jarních a velikonočních květinových aranžmá, tentokrát doplněná historickou i moderní krajkou. Výstava potrvá od 2. do 12. dubna. Je sice tradiční, ale zámečtí zahradníci a kolegové ze Střední zahradnické školy v Rajhradě vždy zaujmou něčím novým a inspirativním. Výstavu krajek pořádá správa zámku ve spolupráci s firmou Topak z nedalekých Drnovic.

    Ve dnech 4. až 6. dubna se na vnitřním nádvoří uskuteční Jarní mini jarmark. Návštěvníkům nabídne velikonoční dekorace, jarní květiny a bylinky. Od 5. do 6. dubna bude mimořádně otevřen skleník a oranžérie v zámeckém zahradnictví. V oranžérii ještě stále dokvétají květy kamélií.

    Pro návštěvníky zámku jsou také připraveny nové výstavy. Tvorbě lysického rodáka Jana Vaňka je věnována výstava, která se uskuteční od 2. do 26. dubna. Tento řezbář, sochař a restaurátor proslul svými betlémy a podílel se na obnově válkou zničených sakrálních objektů v Brně.

    Další akcí je Výstava historických pečetí ze soukromé sbírky pana Libora Kratochvíla. Potrvá od 2. do 28. dubna. Současně bude probíhat výstava Šlechtická poselství, která připomíná iniciativy české a moravské šlechty v době německé okupace.  (vr)

 

Bližší informace o akcích na lysickém zámku se dozvíte na www.zameklysice.cz