Hudba, žonglér, ohňová show… a možná přijde i kouzelník

Zábavný halloweenský podvečer v Zoo Brno

27.10.2016 16:40

    Když jsem přicházel do brněnské zoologické zahrady, vítali mne – ostatně jako obvykle – dva pyšní pávi a kočka posedávající vedle služební vrátnice. Hned u vchodu mi padla do oka nádherná barva žloutnoucího javorového listí, tu krásu nešlo přehlédnout. Přišel podzim, děti mají prázdniny, na počasí si nemůžeme stěžovat, malí i dospělí návštěvníci stále přicházejí. A všude, kam se podíváš, dýně…

    V sobotu 29. října se na brněnské Mniší hoře uskuteční už počtvrté Halloween aneb Svátek dýní. Loni si ho nenechalo ujít 3,5 tisíce návštěvníků, letos to určitě nebude jiné. U vchodu možná vystojíme menší frontu, ale tu chvilku jistě každý rád „přetrpí“. Kdo si počká, ten se dočká. Za odměnu dostane dýni, kterou si může v zoo vydlabat a večer pochopitelně odnést domů.

    „Připravili jsme tisíc dýní, které rozdáme zdarma návštěvníkům,“ říká vedoucí útvaru vnějších vztahů Michal Vaňáč. „Letošní novinkou budou halloweenské dýňové soutěže a čarodějnické tvořivé dílny žáků ZŠ Novolíšeňská. Děti si budou moci vyrobit zvíře šplhouna, čarodějnické karty nebo vyzkoušet netradiční hračky.“ Soutěžní dlabání dýní začne v 16 hodin v dolní části zahrady, u točny vláčku. Od 17 hodin je na programu hudební vystoupení skupiny Přístav, umění žongléra či kouzelníka a na závěr ohňová show Dua in Flamenus a skupiny Pa-li-Tchi.

    Kromě dlabání dýní si děti mohou vyrobit v Kamčatských chalupách Beringie vlastní masku nebo halloweenskou lucerničku. Podvečerní procházku zahradou zpestří komentovaná krmení lachtanů, rodinky kamčatských medvědů, tygrů, pandy červené a lemurů kata. Vyhodnocení soutěže je na programu v 19 hodin na pódiu u Dětské zoo. Co by to bylo za Halloween, kdyby chyběly dýňové dobroty a další občerstvení v Africké vesnici, stejně jako oblíbené malování na obličej či speciality z Ugandy od neziskové organizace Bwindi Orphans.

    Zahrada bude pro tentokrát otevřena až do 20 hodin. Za standardní vstupné nabídne možnost strávit pestrý zábavný a pohodový podvečer. Přijďte, nemusíte se bát, tisková mluvčí Monika Brindzáková mne ujistila, že na Mniší hoře se nevyskytují žádná strašidla. A pokud se přece jen nějaká objeví, budou prý docela hodná!

JAROSLAV BOBEK
Foto: autor