Brněnské sdružení Skill Art vyzývá:

Vymalujeme divadlo

21.08.2018 18:05

    Skill Art je dobrovolné sdružení, usilující o propojení umění a vědy napříč sociálními skupinami. Podporuje zajímavé nápady, vytváří zázemí pro kreativní lidi s vlastními osobními projekty a pomáhá jim uskutečňovat jejich vize. Nepobírá – a vlastně odmítá – jakékoliv dotace. Zisky tvoří pouze práce jeho členů a jejich projekty.

    V těchto dnech začali členové a přátelé sdružení připravovat instalační výstavu nazvanou ZPOZA DÍRY ... also love is not a ditry word (14 zastavení Vinného malíře). Pro veřejnost bude zpřístupněna 10. září v 18 hodin v brněnské Galerii Katakomby – v Centru experimentálního divadla (Husa na provázku, Zelný trh 9). Výstava je koncipována jako „podzemní slam“. K jejímu zdaru může přispět každý, kdo se zabývá výtvarným uměním. Je to jednoduché. Do 30. srpna, kdykoliv po 15. hodině, stačí přijít do FBB Klubu Na Dráze v brněnské Nádražní ulici 9 a na připravené černé plachty namalovat cokoliv dle svého vlastního uvážení.

    „Výtvarníci, kteří se rozhodnou společně s námi divadlo vymalovat, se mohou vzájemně domluvit a do galerijních prostor přinést i něco takříkajíc z ulice,“ vysvětluje Pavel Vagner, který výstavu připravuje společně s přáteli z Graffshop Brno. „Černé plachty se stanou součástí instalace. Budou základem k další tvorbě na stěny a na strop, využijeme je jako koberce, takže neváhejte s nápady a barevností. Celkový vzhled koberců by měl být v duchu květu života – kruhů, které se překrývají a prolínají. Takže jen připomínám: Pokud budete malovat mandaly či cokoliv jiného, prostorem pro tvorbu bude vždy kruh nebo shluk kruhů. Předmalované kruhy na plachtách poslouží jako vodítka, jinak se iniciativě meze nekladou.“

    Autoři budou malovat zdarma svými barvami, a to je vlastně jejich příspěvek ke zdaru celé akce. Přispět však může i kdokoliv z nás, bez ohledu na to, zda umíme či neumíme malovat. Vítány jsou jakékoliv dobrovolné příspěvky. Pokladničky jsou k dispozici v Klubu Na Dráze, v prodejně Graffshop v Kopečné ulici 7 a v Potulné kavárně Éléphant v líšeňském parku Rokle. Pokud se podaří vybrat víc peněz než bude zapotřebí, uspořádají pořadatelé z přebytků závěrečnou „malovací party“.

    Těšíme se, že v Galerii Katakomby vzniknou jedinečné kulisy – strop, zdi i podlaha. Vyzdobené barevné prostory mohou využít filmaři, módní návrháři, hudební skupiny či diskžokejové k natočení zajímavých videoklipů, stačí se domluvit. Sdružení Skill Art jejich projekty ochotně podpoří. Po skončení akce bude galerie uvedena do původního stavu. Výstava ZPOZA DÍRY, pořádaná k 100. výročí vzniku Československé republiky, potrvá v Divadle Husa na provázku do 30. září 2018.  (jbo)

 

V FBB Klubu Na Dráze v Nádražní ulici 9 v Brně je vše připraveno. Výtvarníci se mohou pustit do práce... (Foto: Jaroslav Bobek)