Bohatý doprovodný program i pro rodiny s dětmi

Vítejte na Festivalu sportu, tance a zábavy 2016

01.11.2016 07:45

    Na brněnském výstavišti se o víkendu sejdou milovníci všech druhů zábavy. K veletrhům SPORT Life, Dance Life Expo a In-Joy se letos nově přidává i You2ber Life. Od pátku 4. do neděle 6. listopadu otevře své brány Festival sportu, tance a zábavy. Zdá se, že i tentokrát se mají návštěvníci na co těšit, všechny pavilony budou zaplněny do posledního místečka. Pět z nich je věnováno sportu, dva tanci, jeden počítačovým hrám a moderním technologiím.

    Zcela obsazen bude i pavilon P, kde se souběžně s Festivalem sportu, tance a zábavy uskuteční 14. mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno. Ta začíná už o den dříve, ve čtvrtek 3. listopadu.

    Tradiční součástí festivalu bude i letos pokus o překonání rekordu v počtu lidí tančících na jednom místě na stejnou choreografii. Zájem o soutěž je nebývalý, nejstarší účastnici bylo 64 let. V roce 2014 se stal hlavní tváří flash mobu Richard Genzer, loni si spolu s dalšími 1 216 účastníky zatančili Ondřej Sokol a Jiří Mádl. Tentokrát bude publikum tančit v pavilonu B na melodii písně Smooth Criminal od Michaela Jacksona. Ondřej Sokol se na pódiu představí spolu s Jakubem Kohákem a Lukášem Pavláskem.

    Tanečníci si užijí různé styly na 80 workshopech vedených předními lektory. Nabídka je opravdu široká – hip-hop, pole dance, step a další. Program není určen jen pro zkušené tanečníky, ale i pro širokou veřejnost. K vidění bude řada tanečních vystoupení, při nichž se předvedou zahraniční i české hvězdy.

    Návštěvníci festivalu nahlédnou i do světa nejnovějších trendů v oblasti zdraví a kondice. Tipy ohledně zdravého životního stylu jim předají výživoví poradci, přijede i Hana Kynychová. Zájemci si mohou vyzkoušet řadu fitness aktivit – Spinning, H.E.A.T., CrossFit, běhání a posilování. Své expozice představí přední dodavatelé sportovního oblečení a dalšího vybavení. Na pořadu budou ukázky skimboardingu, potápění, veslování a dalších vodních sportů, hokejbal, badminton, lukostřelba, šplh či basketbal. Na své si přijdou i nejmenší děti, pro něž je připravena in-line školička jízdy na kolečkových bruslích, koloběžkách a nejrůznějších trenažérech.

    Bohatý program připravuje Jihomoravský kraj společně se statutárním městem Brno. Nejmenší návštěvníci si budou moci vyzkoušet, jak se řídí tramvaj nebo autobus, na odrostlejší čeká jízda v trenažéru Formule 1. V expozici si lze zastřílet na hokejovou či fotbalovou bránu nebo na basketbalový koš. K dispozici bude dětský koutek plný hraček a kvalifikovaného dohledu, takže rodiče se nemusejí o své ratolesti bát – budou rozhodně v dobrých rukou. Nechybí tradiční lanovka, Barmský most nebo Tarzaní skok.

    Potěšeni budou rovněž milovníci adrenalinu. Jsou pro ně připraveny hned dvě haly extrémních sportů. Fanoušci zrychleného tepu by si neměli nechat ujít Mercedes-Benz Grand BMX 2016 o titul Mistra ČR v minirampě. Svoji show předvede mistr světa v BMX Flatland Dominik Nekolný. Uskuteční se i závody v biketrialu. Do festivalového programu se zapojí rovněž Kateřina Neumannová, Štěpánka Hilgertová a Tomáš Řepka.

    Festival nabízí komplexní program pro všechny, výjimkou nejsou ani fandové her. V herním pavilonu C se uskuteční finále Mistrovství ČR v počítačových hrách a letos také Vodafone Mistrovství ČR v mobilních hrách. Je připraveno více než sto herních počítačů.

    Sobota 5. listopadu bude patřit youtuberům. Chystá se jedinečná show plná her a zábavy. Na festival přijede dvacet předních internetových hvězd. Kromě klasické nabídky je pro návštěvníky You2ber Life připraven bohatý VIP program. Ve speciální zóně získají cenné rady o tom, jak úspěšně založit vlastní kanál, s youtubery se budou moci vyfotit a získat jejich podpis.

    V okolí pavilonu Z se po loňském nebývalém úspěchu opět uskuteční Agrotec SPORT Life Rally Show. Fanoušci motoristického sportu mohou očekávat jedinečnou podívanou. Předseda představenstva Agrotecu Martin Rada na tiskové konferenci slíbil, že diváci uvidí soudobé i historické speciály, s nimiž se potkáváme na tratích českých šampionátů v rally. Sobota 5. listopadu bude věnována setkání jezdců s diváky, v neděli 6. listopadu jsou na programu historické jízdy. Chybět nebudou vozidla autoškoly, trenažér nárazu a brýle simulující jízdu v opilosti, stejně jako řez vozidlem Škoda Octavia. V neděli budou k vidění unikátní historická auta.

    Po dva večery – v pátek a v sobotu – se bude na Festivalu sportu, tance a zábavy „pařit“. Na Prigl Hall Festival se chystají zejména fanoušci techna a housu, pobavit se však může přijít každý!

    V Kongresovém centru si můžeme po celé tři dny vyslechnout zajímavé přednášky na cestovatelském festivalu Kolem světa. Mladý poutník Ladislav Zibura si přijde popovídat o své tisícikilometrové pouti napříč Nepálem a Čínou. O cestě do Indie povypráví herečka Světlana Nálepková.

    Ředitel festivalu Jan Kuběna na tiskovce připomněl, že i letos je připravena mobilní aplikace, v níž lze najít kompletní doprovodný program a také seznam všech vystavovatelů. Zdarma je dostupná v Google Play a App Store. Program bude průběžně aktualizován, aby žádnému z návštěvníků nic „neuteklo“.  (jbo)