Bohatá nabídka v pavilonech P a F brněnského výstaviště

Veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR

12.01.2016 16:25

    Jak známo, brněnská veletržní sezona začíná každoročně svátkem cestování a všech cestovatelů. Letos tomu nebude jinak. Dva největší středoevropské veletrhy cestovního ruchu s akcentem na regiony – GO a REGIONTOUR – otevřou své brány ve dnech 14. až 17. ledna (první den je vyhrazen pro odborníky). Nabídnou komplexní prezentaci možností trávení volného času a spoustu doprovodného programu. Lze předpokládat, že vystavovatelé z 24 zemí letos osloví více než 30 tisíc návštěvníků. Výrazně vzrostla účast zahraničních vystavovatelů, především ze Slovenska, Maďarska a Rakouska.

    Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR se opět zaměří na podporu spolupráce zemí Visegrádské čtyřky v oblasti cestovního ruchu a připomene nejdůležitější turisticky významné události. Naše republika se už několik let těší mimořádnému zájmu turistů. To se pochopitelně odrazí i na nadcházejícím veletrhu. Nosným tématem domácího cestovního ruchu bude 700 let od narození Karla IV., což do České republiky bezpochyby přiláká spoustu zahraničních turistů.

    Výstavním expozicím v pavilonu P bude i letos vévodit rozsáhlý pódiový program folklorních, tanečních, hudebních a dalších vystoupení. Připraveny jsou soutěže o královnu regionů REGION REGINA 2016 a o nejlepší turistický produkt PROFI GO 2016. Dozvíme se i výsledky soutěže Velká cena cestovního ruchu. Je potěšitelé, že návštěvníci mohou mnohé z nabízených produktů (pobyty na horách či v lázních, zájezdy, prodloužené víkendy a další) nejen vidět v nejrůznějších katalozích. Přímo na výstavišti si je mohou také zakoupit.

    Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO se tradičně zaměřuje na výjezdovou turistiku. Nosnými tématy jsou dovolená v sezoně 2016, aktivní trávení volného času, lodě a jachty, autoturistika, karavany a cykloturistika. Asociace českých cestovních kanceláři a agentur osloví návštěvníky v pavilonu F s pestrým programem prezentací. Nebudou chybět nabídky dovolené do Dominikánské republiky, Skandinávie, jižní Afriky či na Island. Každý návštěvník se může zapojit do soutěže CK Livingstone a vyhrát exotický zájezd do Nepálu. Koneckonců – je to právě Nepál, který se stal hlavním tématem 19. ročníku cestovatelského festivalu GO Kamera 2016. Součástí pestrého programu budou filmy, fotografie a zážitky prezentované známými cestovateli, horolezci, publicisty a fotografy.

    Něco zajímavého můžeme nabídnout i labužníkům. V pavilonu P odstartuje už počtvrté gastronomický festival RegFoodFest, který nabídne speciality z různých českých a moravských krajů, ale i zahraničních kuchyní. Ve stáncích lze ochutnat a zakoupit oceněné regionální potraviny. Pozornost diváků určitě přiláká i 22. ročník soutěže Gastro Junior Brno – Bidvest Cup, která je zároveň Mezinárodním mistrovstvím ČR mladých kuchařů, cukrářů a číšníků.

    Radní Jihomoravského kraje Václav Božek a ředitelka Centrály cestovního ruchu Jižní Morava Zuzana Vojtová se na tiskové konferenci zmínili o některých novinkách letošní turistické sezony v jihomoravském regionu. V těsném sousedství je zde hned několik památek UNESCO – kulturní krajina Lednicko-valtického areálu a funkcionalistická vila Tugendhat v Brně, ale také dva klenoty nehmotného kulturního dědictví (slovácký verbuňk a Jízda králů) a dvě biosférické rezervace (Bílé Karpaty a Dolní Morava). Lidé k nám rádi jezdí, mnozí se zdrží i delší dobu. Jižní Morava zaujímá hned po Praze druhé místo v počtu ubytovaných návštěvníků.

    A ještě malé nahlédnutí do novinek jihomoravské turistické sezony. Alespoň heslovitě, jen pro představu. Pro návštěvníky bude k dispozici katalog turistických cílů a služeb Po stopách moravských Lucemburků, mohou navštívit výstavu Svět brněnské buržoazie v Löw-Beerově vile, Archeopark Pavlov, expozici Jeskyně a lidé či cyklistický projekt Single trail (v Moravském krasu), pro zájemce je připraven Vinobus VOC Znojmo, herní centrum BRuNo v Brně-Slatině a mobilní aplikace Napoleon v Brně. Velkým lákadlem bude opět Mezinárodní divadelní a hudební festival Janáček Brno 2016…

    S novinkami letošní turistické sezony se zájemci o veletrhy cestovního ruchu seznámí ve stánku 050 v pavilonu P. Se vstupenkou na veletrhy GO a REGIONTOUR získají i dvacetiprocentní slevu na vstupné do zábavního vědeckého parku VIDA! a na hrad Špilberk.  (jbo)

 

Přehled TOP akcí 2016 na jižní Moravě najdete ZDE.

 

Aktualizováno:

14.01.2016 12:15

Foto z veletrhu REGIONTOUR: Petr Michl