V Brně začala náročná dopravní výluka

12.07.2013 16:35

    Oprava drolícího se viaduktu vedle hlavního nádraží v Brně zastavila od soboty 13. července 2013 na jeden měsíc vlakovou dopravu mezi stanicemi Hlavní nádraží a Brno-Židenice. I jinde v Brně a okolí pokračují letní vlakové výluky.

    Přestavba viaduktu u křižovatky ulic Křenová–Koliště–Dornych potrvá 30 dní, skončí 11. srpna. Automobilní provoz pod mostem není přerušen. Jen vlaky EuroCity a expresní spoje budou jezdit mimořádně přes stanici Brno dolní nádraží (v Rosické ulici za Ústředním autobusovým nádražím), kde SŽDC postavily provizorní nástupiště. Rychlíky do Prahy začínají a končí svoji cestu v Brně-Králově Poli nebo na nádraží Brno-Slatina. Osobní vlaky ve směru do Blanska jedou z Brna-Židenic, od Tišnova objíždějí hlavní nádraží po nákladním průtahu do Modřic. Souběžně s touto výlukou začala SŽDC pracovat i na trati mezi Rousínovem a Přerovem, všechny rychlíky z / do Bohumína a Olomouce nahradily autobusy.

    »Změny, které cestující v novodobé historii nepamatují, si vyžádaly přestupy cestujících, provizorní nástupiště na brněnském dolním nádraží, odklony vlaků nebo změnu výchozích stanic. Přes úsilí nejen železničářů zajistit plynulost dopravy to přineslo cestujícím omezení a nepohodlí,« uvedl Pavel Karšulín, ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Brně.

    Podrobné informace jsou na stánkách www.cd.cz ve výlukových jízdních řádech a v elektronických vyhledávačích. Informace poskytují i zaměstnanci v osobních pokladnách a v ČD centru na brněnském hlavním nádraží. Přestupy cestujících koordinují další zaměstnanci ČD.  (vž)