V Brně byli odměňováni vzorní pejskaři

16.07.2013 13:35

     O pozitivní motivaci veřejnosti k dodržování vyhlášek se znovu pokoušeli brněnští strážníci formou preventivní akce, při níž rozdávali drobné odměny. Tentokrát byli pod drobnohledem pejskaři v jižní části Brna. Vzorným majitelům, kteří měli svého mazlíčka řádně zajištěného, předávali praktické dárky. V městských částech Slatina, Komárov a Černovice strážníci zkontrolovali asi dvacet občanů, venčících své psy.

    Užitečnou odměnou pro ty, kdo svému psovi před vycházkou nasadili náhubek nebo ho připnuli na vodítko, byla například modrá kostička se sáčky na psí hromádky. Pejskaři si ji mohou šikovně připevnit na vodítko, aby ji měli stále po ruce a pytlíky nikdy nezapomněli doma.

    Jedinou pokutu dostala žena, která svého psa nechala uvázaného bez dozoru před obchodem v Brně-Slatině. Na stejném místě byla pokutována vícekrát, protože se s ní nelze po dobrém domluvit. Byla pokárána dvousetkorunovou pokutou, kterou si snad bude pamatovat a příště tento přestupek nespáchá. Městská policie Brno pořádá podobné akce zaměřené na pejskaře několikrát do roka.

MIROSLAV KRUPICA

 

Videoreportáž z kontrolní akce městských strážníků v Brně najdete zde.

 

Foto: Pavel Šoba