Sportovní novinky pro amatéry i profesionály

Trojlístek veletrhů na brněnském výstavišti

05.11.2013 07:45

    K nejvýznamnějším sportovním akcím svého druhu ve střední Evropě patří mezinárodní veletrh SPORT Life. Letos se uskuteční ve dnech 7.–10. listopadu 2013. Nabídne ucelenou prezentaci sportovního vybavení pro aktivní i zájmové sportovce. Do Brna se chystá 148 vystavovatelů ze sedmi zemí. Předvedou zde potřeby a vybavení pro turistiku a horolezectví, fitness a rehabilitaci, pro nejrůznější sporty, golf a golfová hřiště, oblečení, obuv a jiné doplňky, ale i vybavení sportovních obchodů a zařízení. Nebude chybět ani cyklistika, která v minulosti bývala součástí samostatného veletrhu Bike Brno.

    Veletrh SPORT Life provází už tradičně bohatý doprovodný program. Brněnské výstaviště se promění ve velké sportoviště se závodními arénami, kurty a bazénem pro ukázky vodních sportů. Zapojit se mohou i diváci. Součástí veletrhu bude Mezinárodní pohár České republiky v thajském boxu, Mistrovství ČR v biketrialu, slaňování z výškové budovy (ve čtvrtek 7. listopadu v 10 hodin) i další lanové aktivity, kupříkladu kmenové lezení, lezecká a boulderingová stěna, barmský most či tzv. Tarzaní skok. Veletrhu se zúčastní přední osobnosti ze světa sportu – Denisa Barešová, Radek Jaroš, Ondřej Cink, Romana Labounková, Soňa Bernardová, Alžběta Dufková, Silvie Rybářová, Josef Zimovčák, cyklistické legendy Jiří Daler, Jan Smolík a mnozí další. Chybět nebude ani Šárka Kašpárková, která se tentokrát představí (spolu s Janem Tománkem) ve zcela nové roli tanečnice StarDance.

    V pátek 8. listopadu se naplno rozjede neobvyklá BIG JUMPING PARTY, do níž se zapojí 400 příznivců skákání na fitness trampolínách. O den později v pravé poledne bude v pavilonu V zahájena soutěž o nejkrásnější sportovkyni Miss Sport 2013. A tentýž den bude odstartován i poslední závod série běhů Mizuno runnig cup 2013. Je určen zkušeným běžcům (7 kilometrů) i začátečníkům a dalším nadšencům (2 kilometry). Startovní čísla opravňují běžce k bezplatnému vstupu do všech expozic SPORT Life. Mohou si tak zpestřit den prohlídkou stánků s novinkami sportovního oblečení, obuvi a dalšího vybavení.

Dance Life Expo 2013

    Velmi zajímavý a bohatý bude rovněž program festivalu Dance Life Expo (8.–10. listopadu 2013). Téměř 1 400 účinkujících z patnácti zemí připravuje pro své návštěvníky 140 tanečních show. Uskuteční se 160 workshopů, na nichž si může kdokoliv vyzkoušet širokou škálu různorodých tanečních stylů. Pořadatelé zdůrazňují, že podmínkou účasti na těchto otevřených tanečních hodinách nejsou předchozí bohaté zkušenosti s tancem, naopak – festival bude univerzálním setkáním pro všechny. Cení se každý pohyb, každá jeho kvalita, důraz nebude kladen na estetičnost, ale na výpověď, kterou o sobě každý člověk svým pohybem učiní. Aktivním a pokročilejším tanečníkům festival nabídne možnost vzájemné konfrontace, předání zkušeností, získání inspirace a informací, ponoření se do hloubky a podstaty tance a jeho technik.

    V tanečním pavilonu E se v sobotu 9. listopadu uskuteční FLASH MOB – pokus o zdolání českého rekordu v co největším počtu tanečníků jedné choreografie. Stávající rekord byl vytvořen loni (předem naučený tanec přišlo předvést 614 příznivců pohybu). Pořadatelé mají tajné přání, aby počet tanečníků byl letos vyšší než 700. Přispět k tomu může každý z nás.

Caravaning Brno

    O Mezinárodní výstavě karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno (7.–10. listopadu 2013) platí totéž, co jsme v úvodu napsali o veletrhu SPORT Life – patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu v Evropě. Díky vzájemné spolupráci se světovou výstavou Caravan Salon Düsseldorf si za dobu svého konání vybudovala přední pozici ve veletržním kalendáři. Letos přijede 34 vystavovatelů ze tří zemí. Caravaning Brno nabídne už pojedenácté kompletní přehlídku obytných aut, přívěsů, příslušenství, prostě všeho, co k cestování na čtyřech kolech neodmyslitelně patří. Trh s obytnými vozy a karavany neustále roste, je to svérázný životní styl. Kdo jednou zažil dovolenou v obytném přívěsu, určitě si ji hodlá ve stejném duchu znovu zopakovat. Největším dodavatelem obytných vozidel do České republiky je Německo.

    V pavilonu P budou k vidění nové modely obytných vozů a přívěsů více než padesáti předních značek. Na seminářích a přednáškách návštěvníci získají cenné rady a informace k mnoha tématům souvisejícím s karavaningem, především o bezpečnosti a nezbytných úkonech při provozu, o možnostech využití vozidel v zimním období a podobně. Společnost KARAVAN-SERVIS představí nový design obytného přívěsu CityCaravan, který vyniká nízkou pohotovostní hmotností, jedinečným nadčasovým designem a dobře promyšleným rozmístěním nábytku.

ooo

    Trojlístek veletrhů na brněnském výstavišti rozhodně stojí za zhlédnutí. Kromě už zmíněného obytného přívěsu budou k vidění i další novinky, které dosud nebyly na našem trhu k dispozici. Světová značka SLAZENGER představí svou divizi míčů pro volejbal, basketbal, fotbal, ragby a házenou. Milovníky zimních sportů jistě zaujme nejnovější model závodních běžeckých lyží ARTIS SAPPORO, maminkám „padnou do oka“ speciální sportovní kočárky BOB a turistům unikátní batohy ABS, které pomáhají chránit před kompletním zasypáním lavinou. Odborníci z rakouského zastoupení značky ASICS provedou všem zájemcům diagnostiku chodidel, na základě níž si pak mohou pořídit nejvhodnější sportovní boty. To bylo namátkou jen několik příkladů. Však se přijďte přesvědčit sami.  (jbo)

 

Foto z tiskové konference: Petr Michl