Studenti žurnalistiky soutěžili

25.11.2013 12:35

    Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity Brno spolu se Syndikátem jihomoravských novinářů pořádají každoročně Studentskou žurnalistickou soutěž Arnošta Heinricha. Náplň soutěže tvoří praktické části bakalářských prací studentů, kteří získali u státnic v jarním semestru známku A nebo B. V letošním roce bylo nominováno sedm prací, jejichž základem byly články vytvořené studenty během tříměsíční praxe v novinách a časopisech Rovnost, Mladá fronta Dnes, Ona Dnes, Respekt, Instinkt a Score.

    Jak z posuzovaných prací vyplývá, budoucí kolegové novináři jsou silní v oblasti teorie, jež ovšem nebyla předmětem soutěže, ale vykazují leckteré slabiny v oblasti stylistiky a gramatiky. Lze ale doufat, že za pomoci korektorů a editorů své nedostatky brzy odstraní a budou platnou posilou naší žurnalistiky.

    Náznaky jsou skutečně slibné. Na vysoké úrovni byly letos práce Veroniky Pořízkové (série interview o přípravě jídel – pro časopis Instinkt), Lukáše Valáška (soubor Lidských příběhů v regionální příloze Brno deníku MfD) a Adély Pavlunové (sada story s hrdinskou tematikou pro časopis Respekt). Vítězní autoři převzali ocenění z rukou vedoucího Katedry mediálních studií a žurnalistiky FSS MU Rudolfa Burgra a zástupce Syndikátu jihomoravských novinářů v průběhu tradičního Multimediálního dne, který se odehrál 22. listopadu v atriu Fakulty sociálních studií na Joštově ulici.  (mž)