Sport, tanec a zábava…

10.11.2013 18:10

    Brněnské výstaviště patřilo uplynulé čtyři dny všem milovníkům sportu, tance a aktivního trávení volného času. Trojlístek veletrhů SPORT Life, CARAVANING BRNO a DANCE LIFE EXPO ukázal široké veřejnosti rozmanité sportovní, taneční disciplíny a také možnosti cestování. Celkem 215 vystavovatelů z deseti zemí do Brna přivezlo pestrou nabídku vybavení, oblečení a doplňků pro nejrůznější sportovní, outdoorové, fitness a taneční aktivity, stejně jako novinky karavanů, obytných vozů, doplňků, potřeb a služeb pro kempování. Celková výstavní plocha dosáhla 9 144 metrů čtverečních. V průběhu čtyř dnů navštívilo brněnské výstaviště více než 35 tisíc návštěvníků z osmi států, nejvíce jich přijelo ze Slovenska.

    SPORT Life lákal návštěvníky také bohatým zážitkovým programem, ve kterém nechyběly exhibiční závody, vystoupení vrcholových sportovců a autogramiády známých osobností. Veletrh zahájili známí čeští sportovci netradičním slaněním výškové budovy BVV. Expozici Jihomoravského kraje slavnostně otevřely legendy českého cyklistického sportu. Na veletrhu se uskutečnily prestižní závody Mistrovství ČR v biketrialu a Freestyle BMX contest MERCEDES-BENZ GRAND BMX. Atraktivní novinkou letošního roku byl mezinárodní pohár v thajském boxu, kterého se zúčastnila téměř stovka závodníků z pěti zemí.

    V průběhu veletrhu byly na výstavišti dosaženy úctyhodné sportovní výkony. Podařilo se překonat loňský český rekord v největším počtu tanečníků tančících společnou choreografii (632 tanečníků), rekordní byl také počet 380 skákajících na JUMPING trampolínkách v rámci BIG JUMPING PARTY. Špičkový skateboardista Marek Čejchan nadchl všechny diváky v meatfly aréně v pavilonu F českým rekordem v seskoku z plošiny do rádiusu na skateboardu.

    Do sportování se zapojili i návštěvníci. Na výstavišti vyrostly kurty, hřiště, dráhy a závodiště, kde si zájemci vyzkoušeli badminton, stolní tenis, streetbal, volejbal, šipky a další sporty. Nechyběly oblíbené lanové aktivity, ať už kmenové lezení, lezecká a boulderingová stěna, barmský most nebo tzv. Tarzaní skok. Pokročilejším byl určen otevřený lezecký závod SPORT Life Boulder Contest 2013. Turistice a outdooru se věnovaly hned tři cestovatelské festivaly: Kolem světa, Cyklocestování a Tierra SNOW FILM FEST. Během čtyř dnů proběhlo několik stovek doprovodných akcí, od soutěží a ukázkových lekcí přes přednášky, besedy a autogramiády až po vrcholné závody.

    Veletrh SPORT Life přivítal dlouhou řadu sportovních osobností, mj. reprezentantku ve sportovním aerobiku Denisu Barešovou, triatlonistu Filipa Ospalého, plavce Martina Vernera, reprezentantky v synchronizovaném plavání Soňu Bernardovou a Alžbětu Dufkovou a několikanásobnou mistryni ČR a úspěšnou světovou závodnici v dálkovém plavání Silvii Rybářovou.

    Mezi návštěvníky nechyběli ani známí horolezci v čele s Radkem Jarošem a Markem Holečkem, thajboxer Tomáš Hron nebo cyklistické legendy Jiří Daler a Jan Smolík. Hosty veletrhu DANCE LIFE EXPO byli mj. primabalerína Národního divadla v Praze Adéla Pollertová a legenda českého baletu Vlastimil Harapes.

    Do největšího pavilonu P opět zamířili příznivci karavaningu, aby si prohlédli novinky z modelových řad 2014. Již jedenáctá výstava Caravaning Brno představila nejen stovky obytných vozů a přívěsů od úsporných variant až po nejluxusnější provedení, ale také příslušenství, potřeby pro karavaning a kempování a součástí byl rovněž poradenský servis. I díky výstavním slevám a akčním nabídkám se přímo v pavilonu podepisovaly objednávky a řada vystavených exponátů přímo na místě změnila majitele. Z novinek, které nechyběly prakticky na žádném stánku, zaujaly mj. premiérově prezentované luxusní vozy německé značky Niesmann+Bischoff, lehký minikaravan české výroby CityCaravan C7 nebo nový polointegrovaný vůz Adria Coral s vychytávkami pro uživatele moderních komunikačních a informačních technologií.  (db)