Spolupráce Kometa – Starobrno

18.09.2014 12:35

    Co se dělo v nabité hale při utkání stříbrné Komety s nositelem posledního mistrovského titulu, Zlínem, se hned tak nevidí. Však také vidět nebylo. Nad ledovou plochou se vznášela hustá mlha jak import z Londýna, v ní se zjevovaly části těl soupeřů, srdnatě bojujících o neviditelný puk. Ani mlze dnes už neporučíme, zvláště tak nečekaně vlezlé. Utkání muselo být přerušeno a přeloženo na náhradní termín. I mlhou však prostupovala naděje a pevné přesvědčení fandů Komety a celého Brna vůbec, že letos, letos už určitě, dosáhne Kometa na titul a naváže na dávnou legendární éru. Tu touhu a jistotu, že letos to napevno přijde, nemohlo zamlžit klopýtnutí brněnských hráčů v následujícím zápase.

    Já však, jen tak pro sebe, si říkám, zda hráče tou všudypřítomnou snahou po prvním místě, které jistě nejvíce by oni sami rádi, nepřidáváme nadměrného stresu tam, kde je ho i tak dost, a dosažení vytoužené nejvyšší šprušle, tím vlastně trochu nekomplikujeme. Brno i fandové hokeje mohou být myslím nadmíru spokojeni, že po letech ledového půstu je tu mančaft, který umí, úspěšně bojuje na špici s nejlepšími, kteří mají stejnou metu. Pokud Kometě její nasazení vydrží, dříve či později se dostaví i to, co všichni kolem, sic v dobrém, ale přece jen: málem „vynucují“.

    Zatímco hokejová sezóna nabírá na obrátkách, u partnera Komety, v pivovaru Starobrno se jede na plné obrátky po celý rok. Sud se musí kutálet, pivo téct. Září je však i zde měsícem, kdy se dost dělo a děje. Do obchodů, restaurací a hospůdek se rozváží speciální várka Starobrna Drak, nepasterizovaného dvanáctistupňového prémiového piva, které bylo uvedeno na trh v březnu letošního roku. Při Dni otevřených dveří pivovaru byl právě Drakem pokřtěn komeťácký hokejový dres pro novou sezonu. Ostatně, borci z Komety se ukázali jako rychle se učící pivovarní chasníci a byli zdatnými pomocníky při výrobě první dračí várky.

    Partnerství Pivovaru Starobrno s HC Kometou Brno se v těchto dnech připomíná i novou, druhou edicí limitovaných plechovek s hokejisty. Tentokrát tu nebudou portréty legend nejslavnější, už však dávné éry Komety, ale pětice současných hráčů, ověnčených stříbrem loňské sezóny: kapitána týmu Leoše Čermáka, Jana Hrušky, Vojtěcha Němce, Jozefa Kováčika a Marka Čiliaka. V souvislosti s tím se chystá řada zajímavých akcí a autogramiád.  (št)

 

Vlevo: Kometáci i Starobrňáci při společné práci. – Vpravo: Nová edice plechovek Media s hráči Komety.

Foto: Richard Stadler