Ve dnech 4.–8. dubna 2013 se uskuteční 11. ročník Autosalonu Brno

Přijďte si vyzkoušet a vybrat nový automobil

02.04.2013 16:45

    Ve čtvrtek 4. dubna 2013 se otevřou brány Autosalonu Brno. Jarní termín tohoto oblíbeného veletrhu naváže na historické prvorepublikové autosalony v Praze a široké veřejnosti poskytne příležitost seznámit se s novinkami, které byly v minulých dnech předvedeny na autosalonu v Ženevě. Jak konstatoval na tiskové konferenci generální ředitel BVV Ing. Jiří Kuliš, původně se počítalo s účastí 30 značek. Nově zvolený jarní termín výrobci automobilů přivítali. Začaly se však objevovat problémy na trhu. Propad prodeje za první měsíce letošního roku činí kolem 15 i více procent. Někteří výrobci se odhlásili, takže na Autosalonu Brno letos uvidíme pouze 13 značek. Svou aktuální nabídku budou prezentovat v pavilonu P.

    Největší expozice připravují Hyunday, Škoda a Ford. Kupříkladu Škoda přichází s Octavií Combi třetí generace, která si svou světovou premiéru odbyla už v březnu v Ženevě. Své novinky představí i další renomovaní výrobci automobilů, například BMW, Suzuki, Mazda či Volvo. Na venkovní ploše jistě neuniknou pozornosti návštěvníků prověřené ojeté vozy z programu Škoda Plus. Nová koncepce Autosalonu pro vystavovatele znamená především maximální podporu prodeje. Standardní součástí veletrhu jsou proto zkušební jízdy a další programy, které zájemcům o koupi automobilu umožní získat co nejvíce informací o vystavených modelech i praktické jízdní zkušenosti. V rámci mimořádného testovacího programu se návštěvníci mohou svézt ve více než 30 modelech. Budou také moci hlasovat v soutěži „Auto, které bych si koupil“ a vyhrát poukázku na 350 tisíc korun na nákup nového auta i další hodnotné ceny. Tak nezapomeňte – testované vozy budou připraveny na stanovišti mezi pavilony P, F a Z.

    K doprovodnému programu patří i zajímavosti v expozici Automotodromu Brno, například závodní vůz BMW Michala Matějovského či Ginetta Milana Valáška. Do Brna přijede tovární posádka týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký a Pavel Dresler, nebudou chybět ani autogramiády dalších známých jezdců. Expozice závodních speciálů bude čítat téměř 40 vozů. Premiérově bude na veletrhu představena i část robotizované výrobní linky z Hyunday Nošovice. V expozici k 50. výročí Porsche 911 v pavilonu P bude k vidění všech osm modelových řad, které za dobu existence modelu vznikly.

    Brněnský autosalon určitě není jen regionální či brněnskou záležitostí, jak se to občas snaží někdo prezentovat. I přes nižší účast vystavených značek jistě přiláká návštěvníky nejen z České republiky. Koneckonců – takové možnosti, jaké skýtá brněnské výstaviště, bychom v jiných městech jen stěží hledali. (jbo)

 


Foto z tiskové konference: Petr Michl

 

04.04.2013 20:30

Aktuálně doplňujeme několik snímků ze zahajovacího dne Autosalonu Brno 2013:

Foto: Jaroslav Štěpaník (2)

Foto: Petr Michl (2)