Přijďte si užít na brněnský MOTOSALON

06.03.2018 18:30

    Na letošním Motosalonu se představí všechny významné značky, na které si jen dokážete vzpomenout. Bude jich více než 300. Brány Mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení se otevřou ve čtvrtek 8. března. Výstavní plocha bude ve srovnání s minulým Motosalonem o 18 procent větší, zájem projevilo i více firem. Oblíbenému veletrhu je tentokrát věnováno nejen tradiční „péčko“, ale i sousední pavilon F. Pořadatelé očekávají 60 tisíc návštěvníků.

    Největšího motocyklového veletrhu ve střední Evropě se zúčastní kompletní japonská čtyřka Honda, Yamaha, Suzuki a Kawasaki, americké Harley-Davidson a Indian, německé BMW Motorrad, britský Triumph, stejně jako italští výrobci Ducati, Aprilia, Vespa, Piaggio, MCV Augusta a Moto Gizzi. Chybět nebudou ani KTM či Husquarna, F. B. Mondial, Kentoya a SYM. „Nově se představí rakouská značka KSR, TM Racing a SWM moto z Itálie, k vidění bude i BETA,“ informovala na tiskové konferenci manažerka Dita Brančíková. „Na své si přijdou i fanoušci ekologické jízdy. Na několika stáncích budou vystaveny elektro skútry a poprvé se představí i elektrický motocykl e-Duck. Na historické motocykly se přijďte podívat do pavilonu F."

    Motorkářští nadšenci se mohou těšit nejen na přehlídku nejnovějších modelů v doprovodu sličných dívek, ale i na bohatý adrenalinový program. K dispozici bude rovněž široká nabídka motorkářského vybavení. Okolí pavilonu Z se promění v Show arénu, kde si návštěvníci užijí spoustu parádních vystoupení. Kaskadéři z Crazy Day slibují triky na hranici fyzikálních zákonů. Proti nim si stoupnou odvážlivci na in-line bruslích nebo kouzelnice na trialovém kole. Přijede i Míra Lisý či Motogymkhana. Tým Firshelp bude na pódiu vyučovat základy první pomoci. Svoji Motocyklovou akademii aneb Z odrážedla na MotoGP přivezou zástupci brněnského Automotodromu.

    Motosalon bude také rájem pro zájemce o čtyřkolky. Tuto sekci zaplní stroje značek ATV, Can-Am, BRP, Artic Cat, Access Motor, LINHAI nebo TGB. „Čtyřkolky patří k populárním součástem veletrhu. Jsme rádi, že letos budou mít bohaté zastoupení,“ dodává Dita Brančíková. „Motosalon tak potvrzuje svůj význam ve všech segmentech moto průmyslu.“

    Tvářemi letošního Motosalonu se stali dva známí herci. Říkají si Vandráci Vagabundos a na motorkách cestují po celém světě. Jan Révai (alias Don Juan) a Pavel Liška (Zorro) se vydali spolu s Hynkem Bernardem (Comandante) na cestu do několika amerických států. Začínali v Panamě, právě teď jsou v Mexiku. Jejich reportáž z výletu na dvou kolech odvysílá na podzim TV Prima Cool. Další tváří letošního ročníku bude Pepa „Sršeň“ Šiler. Návštěvníci se s ním potkají ve čtvrtek 8. března ve 13 hodin při slavnostním zahájení veletrhu v pavilonu P.

Anketa Motocykl roku

    Tradiční součástí veletrhu je anketa Motocykl roku. V šesti kategoriích soutěží celkem 38 modelů. O vítězi rozhodne široká veřejnost i odborná porota. Hlasovat lze až do 9. března na www.motocyklroku.cz nebo přímo na brněnském výstavišti. Mezi vylosované účastníky ankety bude rozděleno 50 hodnotných cen, včetně voucheru na 100 tisíc korun na nákup nominovaného motocyklu.

    Motosalon potrvá do 11. března, vždy od 9 do 19 hodin, v neděli do 17 hodin. Na bvv.cz/app si lze stáhnout aplikaci dostupnou pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS. Zájemcům poskytne veškeré průběžně aktualizované informace. Motosalon nabídne i mnoho možností, jak si vyzkoušet některé stroje přímo na vlastní kůži. V pavilonu F bude k dispozici elektrodráha, kde si mohou zájemci zajezdit na čtyřkolkách, koloběžkách a elektrokolech. Na volné ploše K je připraveno testování skútrů do 125 cm3. Na veletrhu bude možné zakoupit i vstupenky na Grand Prix ČR 2018.  (jbo)