Startují veletrhy cestovního ruchu GO, REGIONTOUR a GO KAMERA

Pestrá domácí i zahraniční nabídka

18.01.2017 11:20

    Veletrhy Brno mají za sebou jeden z nejúspěšnějších roků ve své dosavadní  historii. Loňské veletržní, kongresové, kulturní a další akce v areálu BVV navštívilo 780 tisíc lidí, své expozice zde předvedlo 6 000 vystavovatelů. Za stěžejní lze i nadále považovat Mezinárodní strojírenský veletrh a soubor zemědělských veletrhů TECHAGRO. „Pokud se daří ekonomice, daří se i nám, veletrhy jsou opět „in“. Očekáváme velmi dobrý hospodářský výsledek,“ říká s uspokojením generální ředitel Jiří Kuliš. Zatím však nepředbíhejme, definitivní výsledky se dozvíme až v únoru.

    Brány brněnského výstaviště se letos poprvé otevřou ve čtvrtek 19. ledna. Čtyřdenní veletrhy GO a REGIONTOUR i jubilejní 20. festival GO KAMERA přicházejí s pestrou nabídkou zahraničních zájezdů cestovních kanceláří i tuzemských možností, jak příjemně prožít letošní dovolenou. K prezentaci se přihlásilo více než 800 vystavujících firem z 26 zemí. K pravidelným účastníkům veletrhů patří nejen domácí vystavovatelé, ale i poskytovatelé služeb v zahraničních destinacích. Účast potvrdily Dominikánská republika, Slovinsko i další turistické centrály. Pořadatelé očekávají, že na veletrhy cestovního ruchu se přijde podívat více než 30 tisíc návštěvníků.

    Podle nedávného průzkumu agentury CzechTourism tráví přibližně třetina Čechů letní dovolenou v tuzemsku, další čtvrtina kombinuje domácí a zahraniční pobyty. V pavilonu F návštěvníci získají odborné informace o turistické nabídce, s možností výběru konkrétního produktu. Na Mezinárodním veletrhu průmyslu cestovního ruchu GO nebude chybět ani kvalitní doprovodný program, koncipovaný jako pestrý cyklus pozvánek do atraktivních zahraničních destinací.

    Festival GO KAMERA patří bezesporu k největším cestovatelským setkáním u nás i na Slovensku. O své nejlepší filmy, fotografie a zážitky z cest se v Kongresovém centru BVV podělí více než 50 známých cestovatelů, horolezců, publicistů, fotografů a dobrodruhů. Hlavním tématem letošního jubilejního ročníku bude Brána Himálaje. Cestovní kancelář Livingstone věnovala do návštěvnické soutěže zájezd do Indie.

    Nosným projektem pro podporu domácího cestovního ruchu je už po několik let Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR. Jednotlivým segmentům na ploše pavilonu P budou i tentokrát vévodit expozice krajů či regionů. K doprovodnému programu patří zajímavá hudební vystoupení a sportovní atrakce. Většina návštěvníků se určitě zastaví i na festivalu krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest. Letos se mohou těšit na pestrou nabídku sýrů, čokolád a dalších potravin. Určitě si nenechají ujít ani 23. ročník mezinárodní soutěže Gastro Junior Brno – Bidvest Cup pro studenty oborů kuchař, cukrář a číšník. V porotách zasednou mezinárodně certifikovaní rozhodčí a přední odborníci z gastronomie.

Jižní Morava na veletrhu REGIONTOUR

    Zájemci o turistickou nabídku z jihu Moravy najdou všechny informace ve stánku č. 050 v pavilonu P. Ani letos nebude chybět expozice zahraničních partnerů Jihomoravského kraje a ochutnávka krajových specialit ve stánku „Zlatá chuť jižní Moravy“ na RegFoodFestu.

    Pro návštěvníky je kromě propagačních materiálů nachystán bohatý program. Budou si moci zahrát hru LOGUJ! (za správné řešení získají dárek od Jihomoravského kraje), zaposlouchat se do tklivých písní cimbálové muziky, zhlédnout představení zábavního vědeckého parku VIDA!, ochutnat pivo ze Znojemského městského pivovaru a také nasbírat inspiraci k návštěvě osvědčených turistických míst i novinek pro letní sezonu. Představeno bude nové marketingové téma Baroko na každém kroku, které zpracovala Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava. Domácí nabídku obohatí zahraniční partneři kraje: Trenčínský samosprávný kraj, Dolní Rakousko, Lodžské vojvodství, Leningradská oblast, Zadarská župa, Bjelovarsko-bilogorská župa, Region Kaunas, Šumadijský okruh a provincie Guangdong z Čínské lidové republiky.

    Veletrhy cestovního ruchu potrvají od čtvrtka 19. do neděle 22. ledna 2017 (první den je vyhrazen pro odborníky). Areál výstaviště bude přístupný od 10 do 18 hodin, v neděli pouze do 16 hodin. Základní vstupné činí 180 Kč, v neděli 140 Kč, rodinná vstupenka je za 280 Kč. Parkovat lze v ExpoParkingu u 4. brány BVV nebo na volné ploše uvnitř areálu výstaviště (vjezd 9. bránou). Katalog vystavovatelů návštěvníci získají za 100 Kč.  (jbo)


Přehled TOP akcí 2017 na jižní Moravě najdete ZDE.