Pan Škopek už není sám

30.06.2014 14:15

    Dnešní mladí se jen zvolna a váhavě odhodlávají ke sňatku. Žijí, jak se říkávalo kdysi, „na psí knížku“ nebo v duchu dnešní doby vypjatého individualismu zůstávají single v zátiší mama hotelu. Ne tak mladý pan Škopek. Netrvalo dlouho a již je ho vidět v páru s mladou paní Škopkovou. Bytelný chlapák Škopek si zvolil za životní partnerku štíhlý a vznosný dámský protějšek. V páru ladí kouzlem protikladu, sekne jim to. Na adresu mladého Škopka někteří utrousili bokem, že je taková trochu těžká váha. Teď se mohou těšit, že sevřou v dlaních křehčí a graciézní paní Škopkovou.

    Inteligentní čtenář již ví, že řeč se vede o pivním skle, jak se říká v Brně: o škopcích. Bytelný škopek osobitého designu navrhl Rony Plesl, který je také autorem „paní Škopkové“, jak nové sklenici pro ty, kteří si z ní vychutnají pivo víc než z klasického půllitru, začali říkat v domácnosti skleněného páru: v pivovaru Starobrno. Nová sklenice s fazetami má obdobně jako její mužný protějšek vylisované logo ve skle. Ti, kteří nezapomněli, že pití piva se sportovní terminologií označuje vzpírání, zůstanou věrni škopku, jiní upřednostní objetí vysoké a jemné paní Škopkové.

    Sklenice se budou vyměňovat postupně, nalévat do nich všechny oblíbené druhy piv ze Starého Brna. Je dobře, že mladý pan Škopek zůstal věrný tradici a našel si životní partnerku. V místě, kde se pivo vaří téměř půldruhého století, se tradice zkrátka ctít musí.  (št)

 

Foto: archiv Starobrno