Otevřená zahrada zahájila letošní sezonu

18.04.2015 18:50

    Otevřená zahrada Nadace Partnerství v brněnské Údolní ulici zahájila v sobotu 18. dubna 2015 svou třetí sezonu.

    Už od půl osmé ráno bylo na programu tradiční Vítání ptačího zpěvu. Padesát návštěvníků si přivstalo a v doprovodu odborníků se vydalo na procházku do okolí zahrady pod Špilberkem. Společně obdivovali koncert opeřenců. Udělali dobře, protože právě v tomto čase ptáci nejvíc  a dodejme nádherně – zpívají. 

    Při odpolední Jarní slavnosti si pak děti i dospělí užili spoustu zábavných aktivit na stanovištích zasvěcených čtyřem živlům. V provozu byly také zahradnické dílny. Největší úspěch měla bylinkovo-mýdlová dílna, v níž děti vyráběly přírodní mýdlo v různých tvarech a velikostech. Atmosféru slavnosti oživila kapela Groovey, občerstvení na terase nabídla vyhlášená brněnská kavárna Kafe do vany. Návštěvníci byli spokojeni. Přišlo jich více než 300, škoda, že trochu „zlobilo“ počasí, mohlo jich být ještě víc...

    Od neděle 19. dubna bude Otevřená zahrada přístupná v běžné otvírací době, tj. od pondělí do pátku mezi 8. a 18. hodinou, o víkendech od 10 do 18 hodin. Novinkou se stanou tzv. Happy Mondays – volné pondělky, kdy lze areál navštívit bez placení vstupného.

    Jak nás ujistila tisková mluvčí Nadace Partnerství Monika Urbášková, Brňané se letos mají na co těšit. „Už nyní probíhají registrace na letní příměstské tábory pro školní děti nebo bylinkové dílny pro dospělé. Každý čtvrtek od 14 hodin bude otevřený Zahradnický klub a k mání je i výhodná permanentka pro každodenní návštěvy,“ říká. V pondělí 27. dubna představíme venkovní sochy výtvarníka Tomáše Hlavenky a na sobotu 16. května je připraven netradiční hudebně-divadelní Den pro kompost.

    Měli bychom ještě dodat, že v neděli 14. června je na programu dlouho očekávané slavnostní otevření Boromejské zahrady, která rozšíří zdejší areál o přírodní zahradu a časem i o městskou minifarmu. Měli jsme možnost nahlédnout přes plot. Zdá se, že poslední přípravy už jsou v plném proudu.  (jbo)

 

Foto z Jarní slavnosti v Otevřené zahradě: Jaroslav Bobek