O titul ve znamení draka

12.03.2015 14:55

    Ve středu nastoupili hokejisté Komety do dalšího ročníku těžkého boje o vysněný titul, kterým by navázali na slavné předchůdce z dávných už let. Cesta za nejvyšším cílem není snadná. Extraliga je souborem více vyrovnaných týmů, žádný nedá nic zadarmo, všichni mají stejně silnou motivaci v úsilí o nejvyšší stupínek. Zásadní oporou každého týmu je brankař – zde má Kometa svého výborného Marka Čiliaka (na snímku). Tomu tentokrát přichází na pomoc i symbol Brna – drak, který je současně i tradiční značkou ležáku z pivovaru Starobrno. A tak se právě tam před časem rozhodli vyhlásit soutěž o nejlepší design brankařské helmy inspirovaný Kometou a drakem. Organizátorům se sešla třicítka soutěžních návrhů, vítězem se stal student Mendelovy univerzity Lukáš Gabrhel.

    Ve středu nastoupila Kometa na domácím ledě do prvního čtvrtfinálového zápasu s velmi nepříjemným soupeřem – Zlínem. Přestože brněnští doslova v poslední okamžik srovnali skóre, v prodloužení nešťastně zápas ztratili.

    Drak na helmě, který společně s brankářem Markem vůbec ponejprv chránil svatyni Komety, tentokrát porážku neodvrátil. Jde však jen o začátek, který jistě nabudí celý tým, aby se za vydatné pomoci draka i diváků do dalších bojů pořádně obul. Pokud jde o diváky, od Pivovaru Starobrno dostali čestné slovo, že v případě zisku titulu obdrží na ochraptělé hlasivky zdarma 12 000 piv oblíbené značky. Tak: všichni do toho!  (št)

 

Foto: Pivovar Starobrno